U-19: Walka do końca popłaciła

,

W meczu 8. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali Puszczę Niepołomice 2:1. Na listę strzelców po stronie „Brązowych” wpisali się Michał Januszewski oraz Kacper Nieckula.

Środowy pojedynek od ofensywnych akcji rozpoczęli podopieczni trenera Stanisława Śliwy, lecz prowadzenie objęli zawodnicy Puszczy Niepołomice. W 15. minucie Karol Włodarski sfaulował w polu karnym jednego z zawodników niepołomiczan, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Filip Gródecki, który pokonał Jacka Smyraka. W 21. minucie ponownie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką „Brązowych”, lecz w tej sytuacji golkiper Garbarni obronił uderzenie Jakuba Belskiego. Chwilę później przed szansą na doprowadzenie do wyrównania stanął Kacper Ciuruś, który wykorzystał błąd bramkarza. Strzał pomocnika był jednak niecelny i futbolówka powędrowała nad poprzeczką.

„Brązowi” dopięli swego w 39. minucie, gdy świetnym strzałem z boku pola karnego popisał się Michał Januszewski. Piłka zanim zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od poprzecki. Tuż przed przerwą Garbarnia była bardzo bliska objęcia prowadzenia, lecz sytuacji sam na sam z Filipem Urygą nie wykorzystał Szymon Gołąb, natomiast piłkę po dobitce Jakuba Łojka z linii bramkowej wybił defensor Puszczy.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od naporu „Garbarzy”. W 47. minucie Ciuruś minął obrońców rywali, lecz w fazie finalizacji akcji posłał piłkę tuż obok słupka. Pięć minut później zza pola karnego uderzył Tomasz Wilk, którego strzał z problemami obronił Uryga. Podobnie było w 57. minucie, gdy po uderzeniu Kacpra Korczaka golkiper wybił futbolówkę na rzut rożny. „Brązowi” mieli sporą przewagę nad rywalem, którą udokumentowali dopiero w doliczonym czasie gry, gdy dwójową akcję przeprowadzili Sebastian Sarkowicz wraz z Bartłomiejem Masełko. Ten drugi obsłużył podaniem Kacpra Nieckule, który strzałem po długim roku ustalił wynik meczu.

W najbliższy weekend podopieczni trenera Stanisława Śliwy będą pauzować, ponieważ z rozgrywek wycofał się zespół Okocimskiego Brzesko. „Brązowi” kolejny ligowy pojedynek rozegrają w sobotę 25 września o godzinie 10:00. Wówczas przy ul. Rydlówka 23 zmierzą się z Podhalem Nowy Targ.

Garbarnia Kraków – Puszcza Niepołomice 2:1 (1:1)
Bramki: 39′ Januszewski, 90′ Nieckula – 15′ Gródecki.
Żółte kartki: Januszewski, Nieckula – Małota, Gródecki, Gruszecki.

Garbarnia: Smyrak – Łojek (84′ Masełko), Włodarski, Kutrzeba (81′ Sarkowicz), Korczak (90′ Ozimek), Ciuruś (62′ Kałdos), Gołąb, Wilk, Stokłosa, Januszewski, Nieckula.

Puszcza: Uryga – Bochenek, Pasternak, Małota, Belski (85′ Sutor), Strózik, Mazanek (75′ Garb), Gródecki (80′ Bochniak) , Gruszecki, Burda, Boroń (60′ Anioł).