Drużyny młodzieżowe

U-13: Drugie miejsce w międzynarodowym turnieju

,

W minioną sobotę Garbarnia U-13 rywalizowała w międzynarodowym turnieju organizowanym przez Nowohucką Akademię Sportu Wanda Kraków. Podopieczni trenera Mateusza Ząbczyka ukończyli sportowe zmagania na drugiej pozycji.

„Brązowi” rywalizację w grupie rozpoczęli od zwycięstwa 2:1 nad gospodarzami turnieju, a następnie bezbramkowo zremisowali z ŁKS-em Łódź. W fazie pucharowej krakowianie pokonali drużynę Warty Poznań, która kilka tygodni wcześniej zajęła drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa z okazji Jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia. W finale podopieczni trenera Mateusza Ząbczyka zmierzyli się z Zbrojovką Brno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czechów, którzy triumfowali w krakowskich rozgrywkach.

– Był to dla nas bardzo wartościowy turniej. Po pierwsze ze względu na intensywność rozgrywanych meczów, a po drugie ze względu na wysoki poziom indywidualny i drużynowy przeciwników. Jak w każdym turnieju bywały lepsze i gorsze momenty, ale jestem bardzo zadowolony z drużyny, że zwłaszcza w tych cięższych chwilach chłopcy pokazali, że stać ich na bardzo dużo. Dokładając do tego dobrą organizację gry do końca liczyliśmy się w walce o końcowy triumf. Mam nadzieję, że to będzie pozytywny bodziec na pozostałą część sezonu – powiedział opiekun „Brązowych” Mateusz Ząbczyk.

Wyniki:
Mecze grupowe:

Garbarnia Kraków – NAS Wanda 2:1
Garbarnia Kraków – Akademia ŁKS Łódź 0:0
Półfinał:
Garbarnia Kraków – Akademia Piłkarska Warty Poznań 1:0
Finał:
Garbarnia Kraków – FC Zbrojovka Brno 0:1

fot. NAS Wanda

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe