Remis z Pogonią Siedlce

,

W meczu 8. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Macieja Musiała zremisowali z Pogonią Siedlce 2:2. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Michał Feliks oraz Bartłomiej Purcha.

Piątkowy pojedynek od ofensywnej akcji rozpoczęli gospodarze. Prawym skrzydłem podążył Wojciech Słomka, który prostopadłym podaniem obsłużył Bartłomiej Korbeckiego. Pomocnik wpadł w pole karne i uderzył na bramkę Pogoni, lecz skutecznie w defensywie zachował się obrońca przyjezdnych blokując futbolówkę. W 12. minucie mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Marcin Kozłowski, lecz Dorian Frątczak stanął na wysokości zadania i wybił piłkę na rzut rożny. Po centrze z narożnika boiska podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego objęli prowadzenie. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Robert Majewski, który nie dał szans golkiperowi „Brązowych”.

Garbarnia odpowiedziała w 28. minucie, gdy dośrodkowanie Wojciecha Słomki na bramkę zamienił Michał Feliks, który uprzedził obrońców i strzałem głową skierował piłkę do siatki. W 37. minucie dwójkową akcję lewym skrzydłem boiska przeprowadzili Mateusz Bartków i Bartłomiej Korbecki, który przekazał futbolówkę Dawidowi Malikowi. Pierwsza próba pomocnika została zablokowana przez obrońcę Pogoni natomiast dobitkę w ostatniej chwili obronił Bartosz Klebaniuk.

Druga odsłona piątkowego starcia rozpoczęła się bardzo dobrze dla „Brązowych”. W 49. minucie  za niesportowe zachowanie we własnym polu karnym, czerwoną kartką ukarany został Julien Tadrowski, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Bartłomiej Purcha, który pewnym strzałem pokonała bramkarza Pogoni. Gra w osłabieniu podziałała bardzo mobilizująco na przyjezdnych, którzy w drugiej połowie przeprowadzali groźne akcje, a szczególnie aktywny był wprowadzony w przerwie Miłosz Przybecki. Swój cel siedlczanie osiągnęli w 58. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził Maciej Wichtowski. Pogoń napierała na bramkę krakowian, lecz świetnie między słupkami spisywał się Frątczak, który skutecznie interweniował w 65. minucie broniąc niesygnalizowane uderzenie Przybeckiego. W końcowych minutach spotkania przed szansą zdobycia trzeciej bramki dla Garbarni stanął Wiktor Szywacz, lecz za pierwszym razem dobrą interwencją popisał się Klebaniuk, natomiast później futbolówka poszybowała nad bramką.

Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)
Bramki: 28′ Feliks, 52′ Purcha – 14′ Majewski, 58′ Wichtowski
Żółte kartki: Duda, Nakrošius, Szywacz, Feliks – Wichtowski, Kobiałka, Majewski, Preuss, Rymek.
Czerwona kartka:  Tadrowski.
Sędzia: Marek Śliwa (Pińczów).
Widzów: 250.

Garbarnia: Frątczak – Morys (74′ Marszalik), Banach, Nakrošius, Bartków – Słomka, Duda (46′ Bentkowski), Szywacz, Malik (78′ Kuczera), Korbecki (46′ Purcha) – Feliks.

Pogoń: Klebaniuk – Kołoczek, Wichtowski, Majewski, Miś (75′ Preuss) – Demianiuk (90′ Piotrowski), Tadrowski, Kobiałka (75′ Rymek), Kozłowski, Wróblewski (46′ Przybecki) – Górski (80′ Višņakovs).