Powrót do ligowej rywalizacji

,

W piątek o godzinie 16:00 podopieczni trenera Macieja Musiała rozegrają spotkanie 8. kolejki eWinner 2. ligi. „Brązowi” zmierzą się przed własną publicznością z Pogonią Siedlce.

Siedlczanie na inaugurację sezonu 2021/2022 zremisowali przy ul. Cichej 6 z Ruchem Chorzów 1:1, a bramkę na wagę jednego punktu dla Pogoni zdobył Wiktor Preuss. W kolejnych pojedynkach ulegli rezerwom Śląska Wrocław 0:3, Olimpii Elbląg 1:2, a w ostatniej kolejce GKS-owi Bełchatów 0:2. W między czasie „Biało-Niebiescy” pokonali Hutnik Kraków 3:1, natomiast w 5. kolejce nie dali szans Motorowi Lublin i zwyciężyli 4:2. Warto zaznaczyć, że w starciu z lublinianami Pogoń musiała odrabiać straty, bowiem już w 3. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie Pogoni są Cezary Demianiuk oraz Maciej Górski.

W miniony weekend obie drużyny nie walczyły na boiskach drugiej ligi, a rozegrały mecze sparingowe. Garbarnia Kraków w Meczu Mistrzów Polski z okazji Jubileuszu 100-lecia Klubu zremisowała z Wisłą Kraków 2:2, natomiast Pogoń Siedlce nie mogła rozegrać pojedynku z rezerwami Lecha Poznań, ze względu na powołania zawodników „Kolejorza” do reprezentacji młodzieżowych. Wobec tego podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego wykorzystali przerwę na konfrontację z Górnikiem Łęczna. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekstraklasowicza 1:0, które w 73. minucie zapewnił Marcel Wędrychowski.

Biorąc pod uwagę rozegrane do tej pory ligowe potyczki obu drużyn można zauważyć, że najbardziej emocjonujące są ostatnie kwadranse meczów. To w nich padło łącznie piętnaście bramek, z czego sześć było autorstwa „Brązowych”.

W poprzednim sezonie doszło do dwóch bezpośrednich starć pomiędzy Garbarnią, a Pogonią. W spotkaniu rozegranym w listopadzie 2020 roku w Krakowie padł bezbramkowy remis, natomiast w rewanżu triumfowała Garbarnia, która po bramkach Tomasza Kołbona i Daniela Morysa pokonała siedlczan 2:1.

Transmisję z sobotniego spotkania będzie można obejrzeć na platformie Sportize oraz w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner.

Bilety na mecz z Pogonią Siedlce cały czas można kupować poprzez stronę internetową www.bilety.garbarnia.krakow.pl. Ponadto w dniu meczu wejściówki będzie można kupić stacjonarnie w kasie biletowej zlokalizowanej przy wejściu od strony ulicy Konopnickiej, na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Bilet ulgowy – 10 zł, bilet normalny – 15 zł.