U-19: Sześć bramek i zwycięstwo z Unią Tarnów

,

W niedzielne popołudnie w meczu 6. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych „Brązowi” pokonali Unię Tarnów 6:0. Na listę strzelców wpisali się Kacper Ciuruś, Szymon Gołąb, Kacper Nieckula, Jakub Łojek, Michał Januszewski oraz Karol Włodarski. Garbarnia po sześciu rozegranych meczach plasuje się na czwartej pozycji z dorobkiem 14. punktów.

Niedzielny pojedynek podopieczni trenera Stanisława Śliwy rozpoczęli od ataków na bramkę tarnowian. W 9. minucie meczu Kacper Ciuruś minął kilku rywali i zdecydował się na strzał, lecz poradził sobie z nim Igor Wojtar. W 22. minucie z dystansu zaskoczyć golkipera próbował Szymon Gołąb, lecz w tej sytuacji z pomocą bramkarzowi przyszedł słupek, od którego odbiła się futbolówka. Minutę później ponownie o dużym szczęściu mógł mówić Wojtar, ponieważ piłka po strzale Ciurusia odbiła się od poprzeczki.

„Brązowi”  tworzyli sobie okazje pod bramką rywali, lecz brakowało skuteczności. Ta nadeszła w 34. minucie. Karol Stokłosa obsłużył podaniem Ciurusia, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza i dał „Brązowym” prowadzenie. W 41. minucie futbolówka po uderzeniu Tomasza Wilka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i trafiła do Gołębia, który w nieprzepisowy sposób został zatrzymany w polu karnym. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i podwyższył prowadzenie.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza, a stroną dominującą byli gospodarze, którzy zaprezentowali lepszą skuteczność, niż przed przerwą. W 52. minucie strzałem z dystansu popisał się Kacper Nieckula, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z graczy „Jaskółek” i zatrzepotała w siatce. W kolejnych minutach podopieczni trenera Stanisława Śliwy zdobyli jeszcze trzy bramki. Najpierw Jakub Łojek pokonał golkipera Unii, natomiast w 66. minucie bramkarz tarnowian po raz piąty musiał wyciągnąć piłkę z siatki, gdy pięknym uderzeniem po długim rogu popisał się Michał Januszewski. Wynik spotkania na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Karol Włodarski, który przelobował golkipera Unii.

W kolejnej ligowej potyczce „Brązowi” zmierzą się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Rywalizacja odbędzie się w sobotę 11 września o godzinie 10:00 w Niecieczy.

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 6:0
Bramki: 34′ Ciuruś, 41′ Gołąb, 52′ Nieckula, 61′ Łojek, 66′ Januszewski, 87′ Włodarski

Garbarnia: Smyrak (78′ Kostka) – Łojek (75′ Górczak), Włodarski, Niedzielski, Ciuruś (46′ Kałdos), Gołąb, Wilk (64′ Sarkowicz), Gruszkowski, Stokłosa, Januszewski (84′ Trzupek), Nieckula (67′ Korczak).

Unia: Wojtar (74′ Ligęski) – Kieroński, Świątek, Yanis, Łuszczak (74′ Sznajder), Durda, Sułek, Radzik, Brongierz, Jaśkiewicz, Bednarz.

Ligową rywalizację w sezonie 21/22 podopieczni trenera Stanisława Śliwy rozpoczęli od zwycięstwa z MKS-em Trzebina. „Brązowi” po bramkach Szymona Gołębia, Damiana Derendy oraz Kacpra Nieckuli pokonali rywali 3:1 Następnie w derbach Krakowa zremisowali z Hutnikiem Kraków 1:1, a jedyne trafienie zaliczył Tomasz Wilk. W kolejnych spotkaniach pokonali Wolanię Wola Rzędzińska 2:0, bezbramkowo zremisowali z Sandecją Nowy Sącz oraz w przedostatniej kolejce pokonali AP Profi 4:2.