Klub

Rywalizacja oldbojów z okazji 100-lecia Garbarni

,

W sobotnie popołudnie doszło do starcia oldbojów Garbarni z Reprezentacją Krakowa. Przedstawiciele „Brązowych” musieli uznać wyższość rywali, którzy po bramce Łukasza Kubika zwyciężyli 1:0.

Kilka minut po godzinie 13:00 obiekt przy ul. Rydlówka powoli zaczynał się zapełniać, a do Klubu docierali zawodnicy, którzy niegdyś reprezentowali brązowo-białe barwy, a także występowali w innych krakowskich zespołach. Punktualnie o 14:00 wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, który dał sygnał zawodnikom, aby rozpocząć pojedynek. W 20. minucie spotkania prowadzenie objęła Reprezentacja Krakowa, a na listę strzelców po podaniu Pawła Brożka wpisał się Łukasz Kubik. „Brązowi” ambitnie walczyli, aby doprowadzić do remisu, lecz dogodnych okazji nie udało się przełożyć na bramki.

Jubileuszowa rywalizacja była znakomitą okazją, aby zawodnicy po wielu latach ponownie spotkali się na zielonej murawie. Kadry obu zespołów liczyły ponad 25 osób, a spotkanie trwało 2×30 minut.

Garbarnia Kraków – Reprezentacja Krakowa 0:1
Bramka: 20′ Kubik

Garbarnia: Waldemar Dzierżanowski, Jakub Podgórski, Stanisław Śliwa, Robert Włodarz, Bartosz Praciak, Marcin Pluta, Paweł Brak, Konrad Jędrszczyk, Marcin Kwater, Łukasz Nocoń, Łukasz Szewczyk, Bartłomiej Piszczek, Peter Borovicanin, Tomasz Ogar, Tomasz Małota, Anthony Schacherer, Krzysztof Kalemba, Bogusław Kłaput, Jacek Kokoszka, Paweł Ciszek, Marek Rapacz, Mirosław Rożek, Krzysztof Szopa, Robert Płaneta, Jakub Machlowski, Łukasz Szumski, Artur Błoński, Robert Nowak, Paweł Ścibor.
Trenerzy: Andrzej Kucharczyk, Tadeusz Kotlarczyk.

Reprezentacja Krakowa: Krzysztof Kuś, Leszek Kraczkiewicz, Michał Stolarz, Andrzej Mika, Tomasz Księżyc, Zbigniew Dulba, Jerzy Kowalik, Zdzisław Janik, Marcin Jałocha, Paweł Brożek, Krzysztof Bukalski, Ryszard Czerwiec, Zenon Małek, Jacek Matyja, Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski, Mirosław Szymkowiak, Łukasz Kubik, Krzysztof Radwański, Marcin Wasilewski, Paweł Nowak, Marek Koźmiński, Marek Motyka, Leszek Walankiewicz, Bogdan Zając, Kazimierz Węgrzyn, Artur Sarnat, Janusz Nawrocki.
Trenerzy: Ireneusz Adamus, Michał Królikowski.