Klub

Trzecie miejsce oldbojów Garbarni w turnieju 100-latków

,

W sobotę 28 sierpnia rozegrany został turniej z okazji 100-lecia pięciu krakowskich klubów piłkarskich, w którym mierzyły się drużyny złożone z oldbojów. Na obiektach Prądniczanki rywalizowano o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca. Zespół „Brązowych” zajął trzecią pozycję.

Zawody piłkarskie rozpoczęły się punktualnie o godzinie 12:00, a w pierwszych pojedynkach odnotowano bezbramkowe remisy. Następnie drużyna Garbarni pokonała zespół Zwierzynieckiego 3:0, zremisowała 0:0 z Prądniczanką, uległa 2:4 Dąbskiemu Kraków, a w ostatnim spotkaniu po zaciętym pojedynku pokonała Kolejarz Prokocim 4:3. Siedem zdobytych punktów pozwoliły „Brązowym” stanąć na najniższym stopniu podium. Najlepszymi zespołami okazały się Dąbski oraz Prądniczanka, które w czterech pojedynkach zgromadziły po 8 punktów, zremisowały w bezpośrednim pojedynku i miały identyczny bilans bramkowy w całym turnieju. Czwarta pozycja przypadła Kolejarzowi Prokocim, natomiast piąte miejsce zajął Zwierzyniecki.