Pierwsza drużyna

Szybko strzelona bramka nie wystarczyła

,

W meczu 4. kolejki eWinner 2. ligi „Brązowi” ulegli przed własną publicznością Zniczowi Pruszków 1:2. Bramkę dla Garbarni w 4. minucie meczu zdobył Wojciech Słomka, natomiast dla gości na listę strzelców wpisali się Maciej Machalski i Lukáš Hrnčiar.

Środową rywalizację świetnie rozpoczęli podopieczni trenera Macieja Musiała. W 4. minucie meczu Michał Feliks obsłużył podaniem Wojciecha Słomkę, a ten znajdując się tuż za polem karnym oddał strzał na bramkę Znicza. Piłka po nieudanej interwencji Jana Jurczaka zatrzepotała w siatce.  Skrzydłowy krakowian w kolejnych minutach stwarzał spore zagrożenie pod bramką gości, lecz nie przyniosło to efektów w postaci trafień.

W 15. minucie w polu karnym Garbarni faulowany był Krystian Pomorski, a arbiter Piotr Szypuła wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Maciej Machalski, który pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. Cztery minuty później mocnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Grzegorz Marszalik. Piłka odbiła się od muru i ostatecznie minęła bramkę pruszkowian. W 37. minucie Feliks próbował zaskoczyć golkipera przyjezdnych ekwilibrystycznym uderzeniem, jednak strzegący bramki Znicza Jurczak złapał futbolówkę. Tuż przed przerwą mocny strzał na bramkę Doriana Frątczaka posłał Machalski, lecz piłka minęła słupek.

Druga odsłona spotkania również rozpoczęła się od mocnego ofensywnego akcentu „Brązowych”. Michal Klec dośrodkował piłkę w pole karne, a tam do strzału złożył się Feliks, którego próba okazała się niecelna. Podopieczni trenera Mariusza Misiury odpowiedzieli dwoma groźnymi akcjami, po których w dogodnych sytuacjach znalazł się Bartłomiej Kręcichwost. Napastnik dwukrotnie spudłował.

W kolejnych minutach „Brązowi” mieli przewagę, lecz nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Najbliżej drugiego trafienia dla Garbarni był Michal Klec. Najpierw w 62. minucie Patryk Warczak dograł piłkę w pole karne, lecz Słowak nieznacznie się pomylił. Podobnie było dziesięć minut później, gdy pomocnik po strzale głową przeniósł piłkę obok bramki. Pruszkowianie umiejętnie się bronili i wyprowadzali groźne akcje. W 73. minucie pięknym uderzeniem popisał się Lukáš Hrnčiar, który uderzeniem w okienko bramki pokonał Frątczaka.

„Brązowi” ambitnie walczyli do samego końca, próbując sforsować szczelną defensywę Znicza i doprowadzić do remisu. Najbliżej wpisania się na listę strzelców w ostatniej akcji meczu był Jakub Kuczera. Napastnik Garbarni uderzył z bliskiej odległości, lecz instynktowną paradą obronną popisał się Jurczak.

Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków 1:2 (1:1)
Bramki: 4′ Słomka – 17′ Machalski, 72′ Hrnčiar.
Żółte kartki: Banach, Klec, Marszalik, Nakrošius- Pomorski, Proczek.