Pierwsza drużyna

W środku tygodnia ze Zniczem Pruszków

,

W meczu 4. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Macieja Musiała zmierzą się ze Zniczem Pruszków. Spotkanie zostanie rozegrane w środę o godzinie 17:00.

Drużyna z Pruszkowa początku sezonu nie może zaliczyć do udanych, bowiem nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu. Podopieczni trenera Mariusza Misiury na inaugurację rozgrywek ulegli przed własną publicznością Motorowi Lublin 1:4, natomiast tydzień później po wyrównanym pojedynku przegrali z GKS-em Bełchatów 3:2. W międzyczasie pruszkowianie rywalizowali w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski we Wronkach z rezerwami Lecha, lecz rywalizacja zakończyła się na korzyść gospodarzy. W ostatnich pięciu minutach dogrywki poznaniacy zadali dwa ciosy, które pozbawiły Znicza awansu do 1/32 finału. W minionej kolejce środowi rywale Garbarni również mierzyli się z drugą drużyna „Kolejorza”. Starcie, które rozpoczęło się w piątek, zostało dokończone dopiero następnego dnia, bowiem na stadionie w Pruszkowie nastąpiła awaria jupiterów. Ostatecznie triumfowali zawodnicy z Poznania, którym trzy punkty zapewnił Sergey Krivets. Aktualnie drużyna z Pruszkowa znajduje się na 16. pozycji w tabeli, a jej bilans bramkowy to 3:8. Podopieczni trenera Mariusza Misiury wraz z Sokołem Ostróda i GKS-em Bełchatów do tej pory stracili największa liczbę bramek na szczeblu drugiej ligi.

W przerwie między rozgrywkami doszło do kilku roszad w kadrze pierwszej drużyny Znicza. Z drużyną pożegnali się między innymi: Maciej Firlej – autor siedmiu bramek dla pruszkowian w poprzednim sezonie, Maciej Wichtowski, Jakub Zagórski, czy Adrian Rybak. Do zespołu dołączył czterokrotny mistrz Polski w barwach Legii Warszawa – Igor Lewczuk, Dawid Słabosz, Artur Stawikowski, czy Dawid Barnowski.

Bilans bezpośrednich starć Garbarni ze Zniczem Pruszków jest korzystny dla krakowian. W ostatnich dwóch sezonach „Brązowi” wygrali trzy z czterech pojedynków, natomiast jeden bezbramkowo zremisowali. W poprzednim domowym starciu przy ul. Rydlówka 23, Garbarnia triumfowała 2:1 po bramkach Jakuba Bąka i Tomasza Kołbona. Garbarze w dwóch poprzednich meczach przed własną publicznością przeciwko pruszkowianom zdobywali bramki z rzutów karnych.

Początek sezonu nie był łatwy dla Garbarni, lecz w kolejnych dwóch spotkaniach „Brązowi” zaprezentowali się obiecująco. W 2. kolejce po bramce Bartłomieja Korbeckiego pokonali Radunię Stężyca 1:0, natomiast w sobotę zremisowali 2:2 z Wisłą Puławy. Na listę strzelców wpisali się Grzegorz Marszalik i Bartłomiej Purcha.

Transmisję z sobotniego spotkania będzie można obejrzeć na platformie Sportize oraz w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner.

Bilety na środowy pojedynek cały czas można kupować poprzez stronę internetową www.bilety.garbarnia.krakow.pl. Ponadto w dniu meczu wejściówki będzie można kupić stacjonarnie w kasie biletowej zlokalizowanej przy wejściu od strony ulicy Konopnickiej, na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Bilet ulgowy – 10 zł, bilet normalny – 15 zł.