Podział punktów w Puławach

,

W meczu. 3. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Macieja Musiała zremisowali 2:2 z Wisłą Puławy. Bramki dla krakowian zdobyli Grzegorz Marszalik oraz Bartłomiej Purcha.

W trzecim ligowym pojedynku sezonu 2021/2022 „Brązowi” mierzyli się z drugim tegorocznym beniaminkiem – Wisłą Puławy. W porównaniu z poprzednim meczem w wyjściowym składzie Garbarni nastąpiły cztery roszady. Od pierwszych minut sobotnią konfrontację rozpoczęli Daniel Morys, Wojciech Słomka, Donatas Nakrošius oraz Bartłomiej Korbecki.

Jako pierwsi bramkę Garbarni zaatakowali puławianie. Już w pierwszej minucie meczu mocny strzał na bramkę Doriana Frątczaka oddał Lukáš Kubáň, lecz piłka zatrzymała się na bocznej siatce. Podopieczni trenera Macieja Musiała odpowiedzieli strzałem Michala Kleca, po którym piłkę na rzut rożny wybił Piotr Owczarzak. W 6. minucie meczu Frątczak sfaulował w polu karnym Emila Drozdowicza, a sędzia odgwizdał rzut karny, który pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Bartłomiej Bartosiak.

W 15. minucie spotkania Bartłomiej Korbecki postanowił uderzyć zza pola karnego, lecz strzał pomocnika minął bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości. Trzy minuty później Frątczak zanotował skuteczną interwencję po mocnym strzale Łukasza Kacprzyckiego. W kolejnych minutach większą przewagę oraz kontrolę nad meczem mieli zawodnicy z Krakowa, którzy w krótkim odstępie czasu egzekwowali kilka rzutów rożnych. Niestety za każdym razem z zagrożeniem radzili sobie defensorzy Wisły.

W 23. minucie Wiktor Szywacz popisał się finezyjnym uderzeniem, lecz ponownie piłka poszybowała obok bramki. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry Garbarnia wyprowadziła kontratak, a w pole karne Wisły wpadł Korbecki. Ostatecznie pomocnik Garbarni nie zdołał oddać strzału, bowiem sytuację opanowali zawodnicy z Puław.

Druga część spotkania nie mogła się lepiej rozpocząć dla Garbarni. W 48. minucie Grzegorz Marszalik mocnym uderzeniem z dystansu doprowadził do wyrównania. Podopieczni trenera Macieja Musiała przystąpili do ataków. Najpierw strzał Wojciecha Słomki obronił golkiper Wisły, a kolejna próba pomocnika „Brązowych” była niecelna.

W 76. minucie spotkania Wisła ponownie objęła prowadzenia. Dośrodkowanie Karola Czelnego na bramkę uderzeniem głową zamienił Adrian Paluchowski. Minęło sześć minut, a na tablicy wyników ponownie był remis. Bartłomiej Purcha, który chwilę wcześniej zameldował się na murawie przyjął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i mocnym uderzeniem pokonał Piotra Owczarzaka.

Wisła Puławy – Garbarnia Kraków 2:2 (1:0)
Bramki: 7′ Bartosiak, 76′ Paluchowski – 48′ Marszalik, 83′ Purcha.
Żółte kartki: Lisowski, Czelny, Cheba,  – Frątczak, Duda, Słomka.
Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

Wisła Puławy: Owczarzak – Cheba, Pielach, Wiech, Kubáň, Lisowski (59′ Czelny), Kacprzycki (59′ Puton), Drozdowicz, Daniel, Bartosiak (59′ Skałecki), Paluchowski.

Garbarnia: Frątczak – Morys (80′ Warczak), Banach, Nakrošius, Marszalik – Duda, Szywacz (71′ Malik), Korbecki (80′ Purcha), Klec, Słomka – Feliks (65′ Kuczera).