Klub

Za nami Dwumecz im. Szymona Wolaka

,

W sobotę przy ul. Rydlówka 23 został rozegrany Dwumecz im. Szymona Wolaka z okazji Jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia. W rywalizacji wzięły udział drużyny w kategorii wiekowej U-17 oraz U-19. „Brązowi” mierzyli się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Sobotnie rozgrywki dedykowane były pamięci Szymona Wolaka – tragicznie zmarłego przed dwoma laty bramkarza Garbarni Kraków, a oba spotkania poprzedziła minuta ciszy. W sobotę przy ul. Rydlówka 23 obecna była Mama Szymona oraz jego Siostra. W trakcie rywalizacji sportowych Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeprowadziło warsztaty dla zawodników. Młodzież miała okazję przećwiczyć między innymi udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Jako pierwsze na murawę wybiegły drużyny w kategorii wiekowej U-19. Od samego początku oglądaliśmy wyrównany pojedynek, a obie drużyny w pierwszych fragmentach spotkania stworzyły sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Ta sztuka udała się gościom w 24. minucie meczu, kiedy to objęli prowadzenie. Błąd golkipera „Brązowych” na przedpolu wykorzystał Patryk Pikul, który skierował futbolówkę do pustej bramki.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy odpowiedzieli po przerwie. W 60. minucie pojedynku Kacper Nieckula zacentrował z rzutu wolnego w pole karne Termaliki, tam niepewnie interweniował bramkarz, a piłka trafiła pod nogi Jakuba Łojka, który wpisał się na listę strzelców.

Garbarnia Kraków U-19 – Bruk-Bet Termalika Nieciecza U-19 1:1 (0:1)
Bramki: 60′ Łojek – 24′ Pikul

Garbarnia: I połowa: Smyrak – Kałdos, Włodarski, Sąsiadek, Maj – Malinowski, Korczak, Gołąb, Januszewski – Masełko, Kwapiński.
II połowa: Kostka – Trzupek, Stępień, Gruszkowski, Polak – Łojek, Nieckula, Ciastoń, Stokłosa – Mądry, Pietruszka.

Bruk-Bet Termalika: Jańczy – Piotrowski, Pikul, Nowak, Mazurkiewicz, Zyguła, Spinda, Krasiński, Koźlik, Dara, Sady.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza piłkarskie zmagania rozpoczęli kilka minut po godzinie 12:00. W 3. minucie groźnie zrobiło się pod polem karnym „Brązowych”, lecz strzał Kamila Leżonia poszybował nad bramką. W kolejnych minutach swoje szanse mieli krakowianie, lecz obrońcy Termaliki skutecznie blokowali uderzenia gospodarzy.

W 22. minucie meczu Norbert Łysik otworzył wynik spotkania pokonując Mateusza Łacinę. W 37. minucie „Garbarze” byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, lecz szarża prawym skrzydłem Eryka Sroki została powstrzymana. W 60. minucie „Słoniki” zdobyły drugą bramkę i ustaliły stan rywalizacji. Na listę strzelców po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego wpisał się Micha Hajdo, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Garbarnia Kraków U-17 – Bruk-Bet Termalika Nieciecza U-17 0:2
Bramki: 22′ Łysik, 60′ Hajdo

Garbarnia: I połowa: Łacina – Hajduk, Kmiecik, Blacha, Paczka, Madej, Krasny, Wojtaszek, Sroka, Skoczeń, Pytko
II połowa: Buczyński – Grzybowski, Podkowa, Kubiena, Staśko, Guzik, Korban, Kasia, Morys, Rojek, Szewczyk.

Bruk-Bet Termalika: Stanek – Dzięgiel, Cieśla, Tutaj, Leżoń, Tomala, Szarkowicz, Kiszka, Morąg, Lysik, Hajdo.

Na koniec zawodów wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody indywidualne ufundowane przez firmę Hummel oraz AMH 365 sport, a także Sporttiw. Golkiperzy wszystkich zespołów otrzymali nagrody, które wręczyła Mama oraz Siostra Szymona Wolaka.

Szymon – na zawsze będziesz w naszej pamięci!