Osiem bramek i remis z Podbeskidziem

,

Po emocjonującym meczu podopieczni trenera Macieja Musiała zremisowali 4:4 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Dwie bramki dla Garbarni zdobył Michał Feliks, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Wojciech Słomka i Mateusz Duda.

Sobotni sparing znakomicie rozpoczął się dla Garbarni, ponieważ już w 4. minucie Wojciech Słomka pokonał Michala Peskovicia. Dziewięć minut później „Brązowi” podwyższyli prowadzenie za sprawą Michała Feliksa. Napastnik Garbarni po raz drugi wpisał się na listę strzelców po dwóch kwadransach gry, gdy skutecznie wykonał rzut karny.

Po przerwie śmielej zaatakowali gospodarze sobotniego spotkania, co przyniosło efekty w postaci bramek. Najpierw w 50. minucie golkipera Garbarni pokonał Kamil Biliński, a siedem minut później drugą bramkę dla „Górali” zdobył Kacper Wełniak. Odpowiedź „Brązowych” nadeszła natychmiast, bowiem kilkanaście sekund później skutecznym uderzeniem popisał się Mateusz Duda. Dla pomocnika było to premierowe trafienie w brązowo-białych barwach, a krakowianie ponownie znaleźli się na dwubramkowym prowadzeniu, którego niestety nie udało się utrzymać do końca spotkania. Podopieczni trenera Piotra Jawnego wyprowadzili jeszcze dwa ciosy. W 75. minucie drugą bramkę na swoim koncie zapisał Kamil Biliński, a na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Kacper Gach, zamieniając rzut karny na bramkę.

Dla Garbarni Kraków był to ostatni sparing w letnim okresie przygotowawczym. „Brązowi” w sobotę 31 lipca o godzinie 19:00 rozpoczną zmagania w eWinner 2. lidze. Na inaugurację sezonu zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Garbarnia Kraków 4:4 (0:3)
Bramki: 50′, 75′ Biliński, 57′ Wełniak, 85′ Gach – 4′ Słomka, 13′, 30′ Feliks, 57′ Duda

Podbeskidzie: Peškovič (46′ Polaček) – Gutowski (46′ Stasik; 60′ Gutowski), Rodríguez, Batelt (46′ Bieroński), Kowalski-Haberek, Gach – Frelek, Polkowski (77′ Sieracki), Román (46′ Laskowski) – Biliński, Roginić (46′ Wełniak).

Garbarnia: Frątczak – Warczak (60′ Surma), zawodnik testowany (60′ Laskoś), Bartków (60′ Nakrošius), Marszalik (46′ zawodnik testowany) – Słomka (71′ Marszalik), Szywacz (46′ zawodnik testowany), Klec (60′ Malik), Duda (60′ Janik), Morys (60′ Purcha) – Feliks (46′ zawodnik testowany).