Remis z Podhalem Nowy Targ

,

Podopieczni trenera Macieja Musiała zremisowali 2:2 w meczu sparingowym z Podhalem Nowy Targ. Bramki dla „Brązowych” zdobyli zawodnik testowany oraz Grzegorz Marszalik.

W sobotnim sparingu „Brązowi” dość szybko objęli prowadzenie. Już w 9. minucie świetną prostopadłą piłkę w pole karne dograł Wiktor Szywacz, a na listę strzelców wpisał się jeden z zawodników testowanych. Rywale zdołali doprowadzić do wyrównania w 23. minucie za sprawą trafienia Arkadiusza Kasi. Kilka chwil pózniej długim wyrzutem z autu popisał się Jakub Kowalski, a futbolówka po głowie jednego z zawodników Podhala odbiła się tylko od poprzeczki. W pózniejszej akcji również do „Brązowych” nie uśmiechnęło się szczęście. Jeden z zawodników testowanych egzekwował rzut wolny z bliskiej odległości, lecz w tej sytaucji piłka odbiła się od poprzeczki i spadła tuż przed linią bramkową.

W drugiej połowie spotkania nowotarżanie wyszli na jednobramkowe prowadzenie po celnym uderzeniu Rafała Surmiaka, któremu piłkę dogrywał Maciej Tonia. 25-letni pomocnik Podhalan znalazł się w sytuacji niemalże sam na sam z Aleksanderem Koziołem i strzałem po ziemi pokonał golkipera „Brązowych”. Już pod koniec spotkania bramkę na 2:2 zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Grzegorz Marszalik. Futbolówka jeszcze otarła się o plecy jednego z rywali i wpadła do siatki bezradnego bramkarza przyjezdnych.

Garbarnia Kraków – NKP Podhale Nowy Targ 2:2 (1:1)

Bramki : 9′ zawodnik testowany, 85′ Marszalik  – 23′ Kasia, 68′ Surmiak.

Garbarnia:
I połowa: Kieliszek – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Bartków, Warczak, Szywacz (Ciuruś), zawodnik testowany, Malik, Klec, Morys, zawodnik testowany.
II połowa: Kozioł – zawodnik testowany (Marszalik), Nakrošius, Bartków (Laskoś), Surma, zawodnik testowany, zawodnik testowany (Janik), Kuczak, Klec (Szywacz), zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Podhale: zawodnik testowany (zawodnik testowany) – Kapuściński (Płatek), Kowalski, Furtak (Hajdara, Porębski), zawodnik testowany, Tonia, Lech (zawodnik testowany), Mianowany (Paniak, Wojas), Szynka (Surmiak), Kasia (Molis), Nowak (Burnat).