Remis z Wisłoką Dębica

,

W pierwszym sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego „Brązowi” zremisowali 1:1 z Wisłoką Dębica. Bramkę dla Garbarni zdobył jeden z zawodników testowanych, natomiast trafienie dla gości zanotował Sebastian Fedan.

Podopieczni trenera Macieja Musiała dość szybko objęli prowadzenie w sobotnie przedpołudnie. Już w 6. minucie meczu „Brązowi” przeprowadzili akcję prawym skrzydłem, a piłka powędrowała wzdłuż pola karnego. Futbolówkę w siatce ulokował jeden z zawodników testowanych, który bez zastanowienia uderzył.

Odpowiedź „Biało-Zielonych” nadeszła natychmiast. Cztery minut później w polu karnym Garbarni faulowany był Damian Łanucha, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Sebastian Fedan. W 18. minucie bliski zapewnienia prowadzenia krakowianom był Jakub Janik, lecz piłka po strzale głową pomocnika poszybowała nad bramką strzeżoną przez Bartosza Matogę.

Po przerwie „Garbarze” stworzyli kilka dogodnych sytuacji, lecz bramki ostatecznie nie padły. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Daniel Morys, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Golkiper Wisłoki zanotował udaną interwencję także po mocnym strzale Kamila Kuczaka. Na kilka minut przed końcem meczu na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Grzegorz Marszalik, jednak piłka po tej próbie nieznacznie minęła bramkę „Biało-Zielonych”.

W konfrontacji przeciwko dębiczanom wystąpiło sześciu zawodników testowanych, którzy byli sprawdzani przez sztab szkoleniowy Garbarni pod kątem angażu w pierwszej drużynie.

Garbarnia Kraków – Wisłoka Dębica 1:1 (1:1)
Bramki: 6′ zawodnik testowany – 10′ Fedan

Garbarnia: I połowa: Frątczak – Morys (25′ Surma), Kardas (25′ Nakrošius), zawodnik testowany, Górecki, zawodnik testowany, Duda, Janik, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany. II połowa: Frątczak (60′ Kieliszek) – Surma, zawodnik testowany (60′ Niedzielski), Nakrošius, Marszalik, Kuczak, Laskoś, Mailk, Morys, zawodnik testowany, zawodnik testowany (60′ Grzybowski).