U-17: Podział punktów w meczu z Puszczą

,

W meczu 14. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków zremisowała 2:2 z Puszczą Niepołomice. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Jakub Łojek i Michał Pytko.

W poniedziałkowe popołudnie podopieczni trenera Roberta Włodarza rywalizowali z drużyną z dolnych rejonów tabeli, która na swoim koncie zgromadziła jedenaście punktów. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. W 4. minucie meczu z woleja uderzył Jakub Bigosiński, lecz piłka minęła bramkę gości w bezpiecznej odległości. Chwilę później podobnym rezultatem zakończył się strzał Grzegorza Dąbrowskiego, a z próbą Jakub Łojka poradził sobie Filip Uryga. W 25. minucie „Młode Lwy” przeprowadziły kontratak, po którym uderzył Michał Pytko. Bramkarz Puszczy odbił piłkę przed siebie, lecz po chwili naprawił swój błąd broniąc dobitkę Bigosińskiego.

„Brązowi” przeważali w pierwszych fragmentach meczu, lecz to przyjezdni objęli prowadzenie. W 28. minucie zespołową akcję Puszczy z zimną krwią wykończył Patryk Kościółek. Dziesięć minut później niepołomiczanie prowadzili już 2:0. Po centrze z rzutu wolnego Iana Morgana na listę strzelców wpisał się Hubert Gawlik.  Przed przerwą „Garbarze” zdołali złapać kontakt z rywalami, bowiem indywidualną akcję skutecznym strzałem zakończył Jakub Łojek.

W drugiej części meczu krakowianie dążyli do jak najszybszego odrobienia strat. W 50. minucie futbolówka po strzale Kacpra Krasnego minęła słupek bramki Puszczy, natomiast dziesięć minut później Michał Pytko nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Filipem Urygą. Dwie minuty później ten sam zawodnik spudłował znajdując się przed pustą bramką. Wreszcie nadeszła 66. minuta meczu, gdy Garbarnia doprowadziła do wyrównania. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego uderzeniem głową zamknął Michał Pytko. W końcowych minutach spotkania oba zespoły stworzyły sobie klarowne sytuacje, lecz nie były w stanie zdobyć kolejnych bramek.

Garbarnia U-17 kolejny ligowy pojedynek, który będzie ostatnim w tym sezonie rozegra 19 czerwca o godzinie 13:30. Podopieczni trenera Roberta Włodarza zmierzą się przy ul. Rydlówka 23 z Podhalem Nowy Targ.

Garbarnia Kraków- Puszcza Niepołomice 2:2 (1:2)
Bramki: 44′ Łojek, 66′ Pytko – 28′ Kościółek, 38′ Gawlik

Garbarnia: Gorzałczany – Bigosiński (53′ Mikołajczak), Dąbrowski (80′ Mądry), Hajduk, Kmiecik, Krasny, Łojek, Maj, Nieckula, Pytko (70′ Sroka), Wojtaszek (46′ Stępień).

Puszcza: F. Uryga (65′ Grabowski) – Mazur (55′ Kurkiewicz), Cieślik (75′ Fabicki), Piwosz, Kieliś, Burda, Gawlik, Morgan, Kościółek, K. Uryga, Stokłosa.