Druga drużyna

IV: Podział punktów z Clepardią

,

W meczu 24. kolejki Keeza IV ligi podopieczni trenera Stanisława Śliwy zremisowali 1:1 z Clepardią Kraków. Bramkę dla „Brązowych” zdobył Dominik Cholewa.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy nie mogli lepiej rozpocząć rywalizacji przeciwko Clepardii. „Brązowi” wykorzystali pierwszą klarowną sytuację i objęli prowadzenie. W 3. minucie Dudek popisał się dalekim podaniem do Norberta Zalejskiego, który dośrodkował piłkę w pole karne. Tam w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Dominik Cholewa, który pokonał golkipera gospodarzy. Clepardia odpowiedziała w 16. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Kieliszka pokonał Damian Matyja.

„Garbarze” napierali na bramkę rywali, o czym świadczą uderzenia Damiana Zięby i Dominika Cholewy, z którymi większych problemów nie miał Grzegorz Fundament. Podobnie było ze strzałem Marcina Kołtona na minutę przed końcem pierwszej części spotkania. Tuż przed przerwą Bartosza Kieliszka zaskoczyć próbował Piotr Bąk, jednak golkiper Garbarni zachował czujność i skutecznie interweniował.

W drugiej odsłonie meczu obie drużyny walczyły o zdobycie trzech punktów, które znacząco przybliżyłyby je do utrzymania w czwartej lidze. Większą kontrolę nad meczem mieli „Brązowi”, lecz nie potrafili udokumentować przewagi zdobywając drugą bramkę. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Damian Zięba, jednak futbolówka po strzale pomocnika w 89. minucie meczu odbiła się od poprzeczki.

W meczu 25. kolejki czwartej ligi rezerwy Garbarni Kraków podejmą KS Chełmek. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 18:00.

Clepardia Kraków – Garbarnia Kraków 1:1
Bramki: 16′ Matyja – 3′ Cholewa
Żółte kartki: Bąk, Chlebowski, Apostolski – Wąsik, Dudek, Dzierżak, Cholewa

Clepardia: Fundament – Bąk, Matyja, Chlebowski, Łucarz (83′ Wójcik), Sadowski, Próchno, Apostolski (90′ Kwiatkowski), Pasternak, Bosak (78′ Obracaj), Sarancha.

Garbarnia: Kieliszek – Wąsik, Dudek, Dzierżak (79′ Supel), Paczka (72′ D. Zalejski), Cholewa (58′ Grzybowski), Zięba, N. Zalejski, Kołton, Burkowicz, Mielec.