Trzy punkty jadą do Grudziądza

,

W meczu 34. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Łukasza Surmy ulegli Olimpii Grudziądz 2:3. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Błażej Radwanek i Michał Fidziukiewiecz, natomiast dla gości trafili Mikołaj Gabor, Jose Embalo oraz Piotr Witasik.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy znakomicie rozpoczęli środowy pojedynek. Już w 7. minucie meczu w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Błażej Radwanek i skierował piłkę do bramki. Zawodnicy z Grudziądza odpowiedzieli uderzeniem Jose Embalo, które minęło bramkę „Brązowych”. Garbarnia poszła za ciosem i w 22. minucie cieszyła się z drugiej bramki. Michał Rutkowski dośrodkował w pole karne, a tam z pierwszej piłki uderzył Michał Fidziukiewicz, który nie dał szans bramkarzowi Olimpii i zaliczył siódmą bramkę w brązowo-białych barwach.

Od tego momentu lekką przewagę osiągnęli przyjezdni. W 26. minucie nad bramką uderzył Embalo, a trzy minuty później uderzenie Mikołaja Gabora zostało zablokowane przez Kacpra Laskosia. W 32. minucie spotkania Gabor dopiął swego i pokonał Doriana Frątczaka po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Ataki podopiecznych trenera Zbigniewa Smółki nie słabły. W 39. minucie znakomitą interwencją popisał się Frątczak, lecz minutę później golkiper „Brązowych” był bez szans po strzale Embalo, który doprowadził do remisu. Tuż przed przerwą indywidualną akcją popisał się Jakub Górski, który wpadł w pole karne i huknął na bramkę Olimpii. Futbolówka po strzale pomocnika odbiła się od słupka i opuściła pole gry.

Po przerwie to krakowianie mieli optyczną przewagę, jednak groźniejsze sytuacje tworzyli goście. W 50. minucie Omid Popalzay próbował technicznym uderzeniem pokonać Frątczaka, lecz piłka ostatecznie minęła bramkę Garbarni. W 63. minucie „biało-zieloni” zdobyli trzecią bramkę,  skutecznie egzekwując rzut rożny. Na listę strzelców wpisał się kapitan – Piotr Witasik.

„Brązowi” ambitnie walczyli do samego końca, aby doprowadzić do remisu i zdobyć cenny punkt. W 69. minucie rajd prawym skrzydłem przeprowadził Górski, który zagrał do Fidziukiewicza, a ten uderzył na bramkę Olimpii. Ze strzałem napastnika Garbarni poradził sobie Nikodem Sujecki. Siedem minut później Mateusz Duda wstrzelił piłkę wzdłuż bramki gości, lecz Grzegorzowi Marszalikowi zabrakło kilkunastu centymetrów by sięgnąć piłkę i skierować ją do siatki. Tuż przed końcem spotkania Szymon Pająk zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, jednak golkiper gości nie dał się pokonać.

Garbarnia Kraków – Olimpia Grudziądz 2:3 (2:2)
Bramki: 7′ Radwanek, 22′ Fidziukiewicz – 32′ Gabor 40′,  63′ Witasik
Sędzia: Rafał Rokosz (Siemianowice).
Żółte kartki: Kołbon, Surma – Joao Criciuma, Popalzay.
Widzów: 250.

Garbarnia: Frątczak – Morys (67′ Surma), Masiuda, Laskoś (67′ Pająk), Rutkowski – Górski, Duda, Kołbon, Marszalik – Fidziukiewicz, Radwanek (81′ Wacławek).

Olimpia: Sujecki – Witasik, Obst, Gulczński (72′ Andronić), Jarosz – Gabor, Graczyk (67′ Kalenik), Popalzay (72′ Płatek), Widejko – Jose Embalo, Nawrocki (67′ Joao Criciuma).