Zwycięstwo ze Stalą Rzeszów

,

W zaległym meczu 27. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków pokonała Stal Rzeszów 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 87. minucie meczu zdobył Grzegorz Marszalik.

W środowym pojedynku trener Łukasz Surma nie mógł skorzystać z pauzujących za żółte kartki Marka Masiudy oraz Kamila Kuczaka, a także Donatasa Nakrosiusa, który zmaga się z urazem. W ich miejsce na placu gry zameldowali się Kacper Laskoś, Michał Rutkowski oraz Jakub Górski.

Jako pierwsi zagrożenie pod polem karnym stworzyli gospodarze. Po centrze z rzutu wolnego z bliskiej odległości uderzył Damian Kostkowski, lecz pomocnik pomylił się i uderzył obok bramki. W kolejnych minutach „Brązowi” egzekwowali cztery rzuty rożne. Po jednym z nich i bezpośrednim uderzeniu Jakuba Kowalskiego w ostatniej chwili interweniował Gerard Bieszczad. 60 sekund później po zgraniu piłki przez Kowalskiego w doskonałej sytuacji znalazł się Kacper Laskoś, lecz środkowy obrońca z bliskiej odległości przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 26. minucie Michał Fidziukiewicz mocnym uderzeniem z pola karnego sprawdził dyspozycję golkipera Stali, lecz ten nie dał się zaskoczyć. Siedem minut później znów przed szansą stanął napastnik „Brązowych”, jednak tym razem piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Podopieczni trenera Daniela Myśliwca zaatakowali pod koniec pierwszej części gry. W 37. minucie głową na bramkę Garbarni uderzył Kostkowski, a później z dystansu Wojciech Reiman. Obie próby  były niecelne. W pierwszym kwadransie drugiej części spotkania zespoły nie stworzyły klarownych sytuacji. W 61. minucie było bardzo groźnie pod polem karnym „Brązowych”, lecz Dorian Frątczak do spółki z Kacprem Laskosiem uchronili swój zespół przed utratą bramki. Krakowianie odpowiedzieli uderzeniem Grzegorza Marszalika, a później mocnym strzałem z rzutu wolnego Fidziukiewicza, lecz Gerard Bieszczad nie skapitulował. W 86. minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny po faulu golkipera Stali na Kacprze Laskosiu. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Grzegorz Marszlik. W doliczonym czasie gry zawodnicy z Rzeszowa szturmowali bramkę Garbarni, jednak nie byli w stanie wyrównać stanu rywalizacji.

Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: 87’ Marszalik
Żółte kartki: Bieszczad, Góra, Maciejewski, Marczuk, Olejarka, Reiman, Szeliga, Wolski – Kowalski, Laskoś, Morys.

Stal: Bieszczad – Kostkowski, Góra, Głowacki, Marczuk, Szczypek (73’ Szeliga), Olejarka, Wolski (73’ Mustafajew), Reiman (73’ Michalik), Kłos (84’ Goncerz), Maciejowski (84’ Skrzecz)

Garbarnia: Frątczak – Morys, Rutkowski, Laskoś, Kowalski – Górski (90’ Janik), Duda, Kołbon, Marszalik (88’ Wacławek) – Feliks (73’ Radwanek), Fidziukiewicz (90’ Surma)