Pierwsza drużyna

Powrót na zwycięski szlak

,

W 30. kolejce eWinner 2. ligi „Brązowi” powrócili na zwycięski szlak i pokonali GKS Katowice 2:0. Bramki dla Garbarni zdobyli Michał Fidziukiewicz i Grzegorz Marszalik.

W środowym pojedynku trener Łukasz Surma nie mógł skorzystać z Daniela Morysa, który musiał pauzować za cztery zgromadzone żółte kartki, a także Michała Rutkowskiego, który w derbowym pojedynku z Hutnikiem obejrzał czerwoną kartkę. Na murawie w ich miejsce zameldowali się Mateusz Surma oraz Marek Masiuda. W wyjściowym składzie „Brązowych” nastąpiła jeszcze jedna roszada, bowiem Tomasza Kołbona zastąpił Kamil Kuczak.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście za sprawą Krystiana Sanockiego, który próbował zaskoczyć Doriana Frątczaka mocnym uderzeniem zza pola karnego. Piłka poszybowała jednak nad bramką „Brązowych”.  Garbarnia pierwszy celny strzał oddała w 11. minucie, gdy po rzucie rożnym uderzył Michał Fidziukiewicz. Bartosz Mrozek stanął na wysokości zadania i zapisał na swoim koncie skuteczną interwencję.

W kolejnych akcjach w dobrych sytuacjach znaleźli się Rafał Figiel i Filip Kozłowski, lecz czujna defensywa Garbarni nie dała się zaskoczyć. Wraz z upływem kolejnych minut krakowianie coraz bardziej zagrażali bramce gości. W 34. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Grzegorz Marszalik, a piłkę końcami palców na rzut rożny wybił golkiper GKS-u. Chwilę później po centrze Marszalika głową uderzał Michał Feliks, lecz i tym razem Mrozek nie dał się pokonać. Mur katowiczan został skruszony w 43. minucie spotkania. Jakub Górski wygrał pojedynek na prawym skrzydle i obsłużył podaniem Michała Fidziukiewicza, a ten strzałem po długim rogu nie dał szans golkiperowi „GieKSy”. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania fantastyczną interwencją popisał się Frątczak, który obronił strzał Sanockiego z bliskiej odległości.

Po przerwie podopieczni trenera Łukasza Surmy nadal byli aktywni w ofensywie. W 49. minucie na bramkę GKS-u uderzył Michał Feliks, lecz futbolówka minęła bramkę katowiczan, a później Mrozek obronił strzał głową napastnika „Brązowych”. W 68. minucie golkiper przyjezdnych skapitulował po raz drugi, gdy fantastycznym uderzeniem popisał się Grzegorz Marszalik.

„Brązowi” ambitnie walczyli do końca spotkania o kolejne bramki, lecz te nie padły. Najbliżej trzeciego trafienia było w 77. minucie meczu, gdy Górski zagrał do Fidziukiewicza, a ten znajdując się w polu karnym huknął na bramkę GKS-u. Paradą popisał się Mrozek, tym samym chroniąc swój zespół przed utratą bramki.

Zwycięstwo Garbarni z GKS-em Katowice było czwartym z rzędu na własnym stadionie przy ul. Rydlówka 23.

Garbarnia Kraków – GKS Katowice 2:0 (1:0)
Bramki: 43′ Fidziukiewicz, 68′ Marszalik.
Żółte kartki: Masiuda, Nakrošius – Jędrych.
Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)

Garbarnia: Frątczak – Surma, Masiuda, Nakrošius, Kowalski – Górski (90′ Kołbon), Duda, Kuczak, Marszalik (90′ Wacławek) – Fidziukiewicz, Feliks (79′ Radwanek).

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski (72′ Szwedzik), Jędrych, Janiszewski, Rogala – Kiebzak (54′ Kościelniak), Jaroszek (63′ Urynowicz), Figiel, Sanocki (63′ Woźniak) – Błąd, Kozłowski (72′ Kurbiel).