Zwycięstwo nad Motorem Lublin

,

W zaległym meczu 24. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Łukasza Surmy pokonali Motor Lublin 2:1. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Michał Fidziukiewicz, natomiast po stronie gości na listę strzelców wpisał się Rafał Król.

Nieczęsto zdarza się by rozpocząć mecz piłkarski w taki sposób, jak dziś uczyniła to Garbarnia. Już kilkadziesiąt minut po pierwszym gwizdku arbitra „Brązowi” cieszyli się z prowadzenia. Jakub Górski wygrał pojedynek na prawym skrzydle z bocznym defensorem Motoru i płasko dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła pod nogi Michała Fidziukiewicza, a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Sebastiana Madejskiego. „Brązowi” dążyli do podwyższenia rezultatu, lecz ich sytuacje nie były klarowne. W 13. minucie głową uderzał Michał Feliks, a później Tomasz Kołbon, lecz te próby były niecelne.

Podopieczni trenera Marka Saganowskiego chcieli szybko zareagować na straconą bramkę. W 7. minucie dwójkową akcję gości, niecelnym uderzeniem finalizował Kamil Kumoch. Kilkanaście minut później także niecelnie uderzał Arkadiusz Najemski. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania arbiter podyktował rzut karny dla Motoru, który na bramkę zamienił Rafał Król.

Dwie minuty po wznowieniu rywalizacji faulowany w polu karnym Motoru był Grzegorz Marszalik, a arbiter spotkania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jakub Kowalski, lecz piłka po strzale zawodnika Garbarni trafiła w słupek. Nie podłamało to krakowian, którzy niespełna dziesięć minut później ponownie stanęli przed szansą na bramkę z rzutu karnego, ponieważ w „szesnascte” faulowany był Daniel Morys. Tym razem do piłki podszedł Michał Fidziukiewicz, który zanotował drugie trafienie w środowym starciu.

W kolejnych minutach lublinianie napierali na bramkę Garbarni. Efektem tego było zamieszanie w polu karnym Garbarni po rzucie rożnym, a później niecelny strzał Daniela Świderskiego. W końcowych minutach meczu na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Błażej Radwanek, lecz nie sprawiło ono kłopotów Madejskiemu.

Garbarnia Kraków – Motor Lublin 2:1 (1:1)
Bramki: 1′ 56′ Fidziukiewicz – 45′ R. Król
Żółte kartki: Frątczak, Radwanek, Wacławek – M. Król, R. Król, Pakulski, Ropski
Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)

Garbarnia: Frątczak – Morys, Nakrošius, Rutkowski, Kowalski – Górski (75′ Radwanek), Duda, Kołbon (79′ Masiuda), Marszalik (79′ Surma) – Fidziukiewicz (79′ Wacławek), Feliks (70′ Kuczak).
Motor: Madejski – M. Król (66′ Rak), Grodzicki, Michota (11′ Najemski), Wawszczyk – Wójcik, Kumoch (57′ Świderski), R. Król, Pakulski (57′ Jagodziński), Ceglarz – Ropski.