Trzecie zwycięstwo z rzędu

,

W meczu 28. kolejki eWinner 2. Ligi podopieczni trenera Łukasza Surmy pokonali na własnym stadionie Sokół Ostróda 2:1. Na listę strzelców w drużynie Garbarni wpisali się Michał Feliks i Michał Rutkowski, natomiast trafienie dla gości zanotował Dawid Wolny.

„Brązowi” od samego początku zaatakowali swoich rywali, jasno komunikując przyjezdnym, iż o trzy punkty w Krakowie nie będzie łatwo. Już w drugiej minucie Jakub Kowalski zdecydował się na strzał na bramkę Sokoła, lecz Kacper Trelowski udanie interweniował. Osiem minut później  Garbarnia zawiązała kombinacyjną akcję, lecz w porę zorientowali się obrońcy i wyjaśnili sytuację. W 12. minucie po raz pierwszy niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Doriana Frątczaka, lecz strzał Łukasza Soszyńskiego został zablokowany.

W 26. minucie podopieczni trenera Piotra Jacka stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia, lecz w decydującym momencie napastnik Sokoła trafił w słupek. Na sześć minut przed końcem pierwszej części spotkania Jakub Kowalski wstrzelił piłkę w pole karne, a całą akcję zamknął Michał Feliks, który dał swojej drużynie prowadzenie.

„Brązowi” po przerwie dążyli do podwyższenia wyniku. W 54. minucie mocno na bramkę Trelowskiego uderzył Jakub Górski, a chwilę później próba skrzydłowego została przerwana faulem defensora Sokoła. Przyjezdni odpowiedzieli strzałami Karola Turka oraz Rafała Siemaszki, lecz nie sprawiły one problemów Garbarni.

Na dziewięć minut przed końcem spotkania arbiter zawodów podyktował rzut karny dla gości, po nieprzepisowym zagraniu w polu karnym „Brązowych”. Do piłki podszedł napastnik – Dawid Wolny, który doprowadził do wyrównania.

Krakowianie za wszelką cenę chcieli sięgnąć po komplet punktów i nie tracili wiary w pozytywne zakończenie sobotniego pojedynku. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry dośrodkowanie z rzutu wolnego Grzegorza Marszalika na bramkę zamienił Michał Rutkowski. Debiutancie trafienie defensora w brązowo-białych barwach ustaliło wynik rywalizacji.

Garbarnia Kraków – Sokół Ostróda 2:1 (1:0)
Bramki: 39′ Feliks, 89′ Rutkowski – 81′ Wolny

Garbarnia: Frątczak – Morys, Nakrosius, Rutkowski, Kowalski – Górski (67′ Kuczak), Duda, Kołbon, Marszalik – Feliks (72′ Radwanek), Fidziukiewicz (90′ Masiuda).

Sokół: Trelowski – Brzuzy, Mazurowski, Maj (58′ Zimmer), Turek – Dobosz, Zalewski (90′ Więcek), Soszyński, Rugowski (46′ Kalinowski) – Siemaszko (90′ Mozler), Wolny.