Pierwsza drużyna

Podejmujemy Chojniczankę

,

W spotkaniu 26. kolejki eWinner 2 ligi „Brązowi” już w sobotę podejmą na własnym stadionie drużynę Chojniczanki. Podopieczni trenera Łukasza Surmy będą starali się przerwać niekorzystną serię pojedynków z graczami z Chojnic, bowiem ostatnie cztery spotkania kończyły się zwycięstwem żółto-biało-czerwonych.

Sobotni rywal Garbarni z 47. punktami na koncie zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Najlepszym strzelcem drużyny z województwa pomorskiego jest Szymon Skrzypczak, który dotyczas dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Chojniczanka to jedna z lepiej spisujących się ekip w 2021 roku. Na 18 możliwych punktów zdobyła 14 z nich.

Dodatkowo w obecnym sezonie piłkarzom z Chojnic pomaga atut własnego boiska, z którego tylko raz musieli schodzić pokonani, jednocześnie odnosząc dziewięć zwycięstw i dwukrotnie remisując. W świątecznym spotkaniu rozgrywanym w Wielką Sobotę podopieczni Adama Noconia ulegli zawodnikom z Częstochowy 1:3, choć od 53. minuty prowadzili po bramce zdobytej przez Macieja Konę.

Żółto-biało-czerwoni w dotychczasowych ligowych pojedynkach najwięcej bramek zdobyli w pierwszym kwadransie (10 bramek). To zupełnie inaczej, niż Garbarnia, która z kolei najbardziej aktywna jest w drugich połowach. Aż dwadzieścia z dwudziestu ośmiu zdobytych przez „Brązowych” bramek padło właśnie po przerwie. Nie inaczej było w ostanim pojedynku, w którym Garbarnia pokazała walkę do końca i zdołała obrócić wynik spotkania, przywożąc z Bytowa komplet punktów. Najpierw stan rywalizacji wyrównał Jakub Górski, dla którego było to premierowe trafienie w brązowo-białych barwach. Zwycięstwo Garbarni zapewnił Jakub Kowalski pewnym uderzeniem z rzutu karnego.

Przed sobotnim pojedynkiem z Chojniczanką podopieczni trenera Łukasza Surmy z 29. punktami na koncie zajmują dwunastą lokatę w tabeli. Spotkanie rozpocznie się już godzinie 15:00 i będzie transmitowane w systemie PPV TUTAJ. Koszt transmisji to 12 zł.

Wykupując transmisję PPV jednocześnie wspierasz nasz Klub w tym niełatwym dla wszystkich czasie!