Wygrywamy w starciu z Bytovią

,

W 25. kolejce eWinner 2 ligi podopieczni trenera Łukasza Surmy pokonali Bytovię Bytów 2:1 i tym samym przerwali niekorzystną serię sześciu meczów z rzędu bez zwycięstwa z bytowianami. Obie bramki dla Garbarni padły w drugiej części spotkania, a na listę strzelców wpisali się Jakub Górski i Jakub Kowalski.

„Brązowi” piątkową rywalizację rozpoczęli w ofensywnym zestawieniu, z dwoma nominalnymi napastnikami – Michałem Feliksem i Michałem Fidziukiewiczem. Już w 3. minucie spotkania Garbarnia zagroziła po raz pierwszy bramce gospodarzy, gdy na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Jakub Kowalski. Futbolówka minęła jednak bramkę.

W 11. minucie podopieczni trenera Kamila Sochy egzekwowali rzut rożny. Zrobili to na tyle skutecznie, że uderzenie Macieja Kozakowskiego znalazło drogę do bramki strzeżonej przez Doriana Frątczaka. Gospodarze starali się pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę, jednak defensywa krakowian nie dała się zaskoczyć.

W drugiej części spotkania Garbarnia Kraków śmielej zaatakowała rywali, za wszelką cenę chcąc doprowadzić do wyrównania. Zza pola karnego uderzał Fidziukiewicz, lecz ta próba została zablokowana przez obrońców. W 59. minucie nieczysto w futbolówkę trafił Adrian Olszewski, a błąd golkipera wykorzystał Jakub Górski, który zaliczył premierowe trafienie w brązowo-białych barwach.

„Brązowi” jasno zakomunikowali rywalom, że do Bytowa przyjechali po trzy punkty, o czym świadczyły kolejne sytuacje strzeleckie. Aktywny był Fidziukiewicz, który starał się znaleźć sposób na defensywę Bytovii. W 66. minucie w polu karnym faulowany był Michał Feliks, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jakub Kowalski, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Bytovia Bytów – Garbarnia Kraków 1:2 (1:0)
Bramki: 11′ Kozakowski – 59′ Górski, 67′ Kowalski
Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Żółte kartki: Krzyżak, Urban, Zawistowski – Duda, Frątczak, Kowalski, Morys, Nakrošius.

Bytovia: Olszewski – Lizakowski (56′ Bach), Dymerski, Krzyżak, Camargo, Kozakowski (56′ Sezonienko) – Moryson (79′ Wrzesień), Lech, Zawistowski, Kieca (56′ Urban) – Giel.
Garbarnia: Frątczak – Morys, Nakrošius, Rutkowski, Kowalski – Górski (84′ Radwanek), Duda, Kołbon (90′ Masiuda), Marszalik – Feliks (90′ Laskoś), Fidziukiewicz.