Punkty jadą do Kalisza

,

W meczu 22. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków uległa na własnym stadionie KKS-owi Kalisz 1:2. Jedyną bramkę dla „Brązowych” po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył Grzegorz Marszalik.

Od pierwszych minut meczu kaliszanie mocno ruszyli do ataku, potwierdzając to do czego przyzwyczaili w poprzednich spotkaniach. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka w tym sezonie wygrywali lub przegrywali mecze. KKS to jedyna drużyna na drugoligowych boiskach, która nie dzieliła się punktami z oponentami. Chwilę po pierwszym gwizdku sędziego Dawida Bukowczana do interwencji zmuszony został Dorian Frątczak, którego pokonać próbował Nikodem Zawistowski. Pięć minut później Nestor Gordillo zauważył wysuniętego golkipera „Brązowych” i postanowił go zaskoczyć. Hiszpan zrobił to na tyle precyzyjnie, że bramkarz Garbarni musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Kolejne minuty to spora przewaga gości, którzy kreowali groźne sytuacje. Najpierw Nestor trafił w słupek, natomiast w 27. minucie Michał Borecki wykończył składną akcję swojego zespołu i podwyższył prowadzenie. W 38. minucie „Brązowych” od utraty bramki dwukrotnie uchronił słupek. Podopieczni trenera Łukasza Surmy próbowali odpowiedzieć rywalom, lecz uderzenie Grzegorza Marszalika, a pod koniec pierwszej części gry także strzał Donatasa Nakrošiusa zostały obronione przez Michała Molendę.

Po przerwie „Brązowi” byli bliscy złapania kontaktu z kaliszanami. Kamil Kuczak dośrodkował w pole karne, a tam z pierwszej piłki uderzył Błażej Radwanek. Piłka po strzale napastnika minęła bramkę gości w bezpiecznej odległości. Podobnie było w 63. minucie, gdy z pola karnego zaskoczyć golkipera KKS-u próbował Tomasz Kołbon, a także chwilę później gdy na strzał zdecydował się Michał Fidziukiewicz.

Przyjezdni walczyli o kolejne bramki, lecz próby Nestora i Mateusza Mączyńskiego kończyły się fiaskiem. Ostatnie słowo należało do Garbarni, która zdobyła bramkę na minutę przed końcem spotkania. Wówczas precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko bramki popisał się Grzegorz Marszalik.

W 23. kolejce eWinner 2. ligi podopieczni trenera Łukasza Surmy zmierzą się na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00.

Garbarnia Kraków – KKS 1925 Kalisz 1:2 (0:2)
Bramki: 89′ Marszalik – 6′ Gordillo, 27’Borecki
Garbarnia: Frątczak – Kowalski, Masiuda, Nakrošius, Pająk (77′ Surma) – Kuczak, Kołbon (70′ Duda), Marszalik – Radwanek (61′ Górski), Feliks (61′ Fidziukiewicz), Wacławek (46′ Morys)
KKS 1925: Molenda – Zawistowski, Waleńcik, Kendzia, Radzewicz – Łuszkiewicz (79′ Kaszuba, 86′ Mickevics), Hołota, Mączyński – Borecki (79′ Putno), Maćczak (74′ Majewski), Gordillo (86′ Koczy)
Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)
Żółte kartki: Kołbon, Kowalski, Marszalik, Masiuda – Łuszkiewicz, Majewski, Putno, Zawistowski.