Zwycięstwo we Wrocławiu

,

W 21. kolejce eWinner 2 ligi „Brązowi” pokonali we Wrocławiu rezerwy Śląska 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 56. minucie meczu zdobył Tomasz Kołbon.

W porównaniu z meczem w Częstochowie w wyjściowym składzie Garbarni doszło do kilku roszad. Od pierwszej minuty na placu boju pojawili się Szymon Pająk, Grzegorz Marszalik i Bruno Wacławek, natomiast mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli Michał Rutkowski, Jakub Janik i Jakub Górski.

Pierwszą groźną sytuację w sobotnie popołudnie stworzyli sobie gospodarze w 7. minucie, lecz Marek Masiuda zażegnał niebezpieczeństwo, wybijając piłkę na rzut rożny. Kilka minut później dobrą interwencją miedzy słupkami popisał się Dorian Frątczak, broniąc uderzenie z rzutu wolnego.

Po kwadransie do ofensywy przeszli krakowianie. Kamil Kuczak uderzył na bramkę Michała Szromnika, lecz próba tak okazała się niecelna. Dziesięć minut później dwójkową akcję stworzyli Michał Feliks z Błażejem Radwankiem. Ten drugi znalazł się w polu karnym, który próbował zagrać wzdłuż bramki, jednak obrońcy Śląska w porę interweniowali. W 28. minucie niepewnie na przedpolu zachował się Frątczak, z którego błędu chciał skorzystać Grzegorz Kotowicz uderzając z dystansu na pustą bramkę. Piłka poszybowała jednak w bezpiecznej odległości. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania podopieczni trenera Łukasza Surmy egzekwowali rzut wolny z okolicy 20. metra. Strzał Jakuba Kowalskiego poszybował obok bramki.

Po przerwie bardziej aktywni byli zawodnicy z Krakowa, co przełożyło się na zdobycie bramki. W 56. minucie meczu z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Grzegorz Marszalik i zrobił to na tyle precyzyjnie, że ta trafiła wprost na głowę Tomasza Kołbona, który pewnym strzałem głową pokonał golkipera Śląska. Chwilę później Garbarnia mogła cieszyć się z drugiej bramki, lecz Radwanek w sytuacji sam na sam ze Szromnikiem uderzył zbyt lekko. W 74. oglądaliśmy akcję rezerwowych „Brązowych”. Michał Fidziukiewicz obsłużył podaniem Daniela Morysa, który jednak przestrzelił.

W odpowiedzi gospodarze starali się zaskoczyć krakowian długimi podaniami, lecz defensorzy Garbarni skutecznie interweniowali. Na siedem minut przed końcem spotkania jeden z zawodników Śląska zdecydował się na strzał z dystansu, jednak Frątczak nie dał się zaskoczyć.

Pod koniec spotkania zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, a na strzał zdecydował się Marek Masiuda. Piłka ostatecznie trafiła do Michała Fidziukiewicza, który znalazł się na spalonym.

Garbarnia wraca z Wrocławia z trzema punktami, a już w środę „Brązowi” zaliczą tegoroczny debiut na własnym stadionie. W ramach 22. kolejki eWinner 2 Ligi  o godzinie 13:00 podejmą KKS Kalisz.

Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: 56′ Kołbon
Żółte kartki: Kotowicz, Poprawa – Nakrošius, Morys.

Śląsk II: Szromnik – Krocz (75′ Michalski), Caliński, Poprawa, Wypart (60′ Bukowski), Maćkowiak – Łyszczarz (84′ Młynarczyk),Pałaszewski (61′ Boruń), Lewkot,  Kotowicz – Bergier (61′ Bargiel).

Garbarnia: Frątczak – Kowalski, Masiuda, Nakrošius, Pająk (72′ Rutkowski) – Kołbon, Marszalik (75′ Duda), Kuczak, Radwanek (66′ Morys), Wacławek (65′ Fidziukiewicz) – Feliks (66′ Górski).