Raków lepszy w grze kontrolnej

,

W niedzielne popołudnie Garbarnia Kraków w meczu sparingowym mierzyła się z Rakowem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem częstochowian 2:1. Jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Michał Feliks.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy objęli prowadzenie w 30. minucie meczu. Na uderzenie na bramkę Rakowa zdecydował się Kamil Kuczak, lecz futbolówka po strzale pomocnika odbiła się od słupka. Najszybciej dopadł do niej Michał Feliks, który pokonał golkipera Rakowa.

„Czerwono-Niebiescy” stan rywalizacji wyrównali po przerwie za sprawą Petra Schwarza, który wykorzystał rzut karny. Zawodnicy trzeciej drużyny PKO BP Ekstraklasy poszli za ciosem i chwile później cieszyli się z drugiej bramki, która ostatecznie zapewniła im zwycięstwo w niedzielnym sparingu.

W 21. kolejce drugiej ligi Garbarnia Kraków zmierzy się z rezerwami Śląska Wrocław. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 we Wrocławiu na stadionie przy ul. Oporowskiej 62.

Raków Częstochowa – Garbarnia Kraków 2:1 (0:1)
Bramki: Schwarz, Długosz – 30′ Feliks

Raków: Pindroch – Mikołajewski (55′ Budnicki), Niewulis, Schwarz, Wdowiak, Lederman, Papanikolaou (30′ Kaczmarski), Malinowski, Tijanić (46′ Papanikoláou), Długosz, Szelągowski.

Garbarnia: I połowa: Frątczak – Surma, Masiuda, Nakrošius, Pająk – Kołbon, Marszalik, Kuczak, Radwanek, Wacławek – Feliks.
II połowa: Kozioł – Kowalski, Laskoś, Kardas, Górecki – Duda, Janik, Malik, Morys, Górski – Fidziukiewicz.