Na początek bez punktów

,

W meczu 19. kolejki drugiej ligi podopieczni trenera Łukasza Surmy ulegli Skrze Częstochowa 0:1. Jedyna bramka padła w 83. minucie meczu, a jej autorem był Piotr Nocoń.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęła Garbarnia, która w pierwszej części spotkania dłużej utrzymywała się przy piłce. W 7. minucie po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod bramką strzeżoną przez Mikołaja Biegańskiego. Michał Rutkowski prostopadłym podaniem obsłużył Michała Feliksa, a ten wycofał piłkę do Kamila Kuczaka. Pomocnik „Brązowych”  z pierwszej piłki uderzył na bramkę Skry, lecz obrońcy gospodarzy zablokowali ten strzał. W kolejnych sytuacjach  zaskoczyć bramkarza próbowali Tomasz Kołbon i Błażej Radwanek, jednak ich uderzenia były niecelne.

Po kwadransie po raz pierwszy groźnie zaatakowała Skra. Krzysztof Napora dośrodkował z bocznej strefy boiska w pole karne, a tam z pierwszej piłki uderzył Titas Milasius. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Odpowiedź „Brązowych” nadeszła dziesięć minut później, gdy z dystansu uderzył Kuczak.

Po przerwie śmielej zaczęli atakować  gospodarze. Już w 47. minucie refleksem musiał wykazać się Dorian Frątczak broniąc strzał Napory. Później zrobiło się niebezpiecznie w polu karnym Garbarni za sprawą rzutów wolnych egzekwowanych przez częstochowian. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić krakowianie, o czym świadczą sytuacje Błażeja Radwanka i Tomasza Kołbona. W obu z nich skutecznie interweniowali defensorzy. W 58. minucie po podaniu Jakuba Kowalskiego z pierwszej piłki uderzył Jakub Górski, ale mocna próba pomocnika okazała się niecelna.

W 83. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję, która skutecznie sfinalizował Piotr Nocoń. „Brązowi” walczyli ambitnie do końca meczu, aby doprowadzić do wyrównania, lecz ich próby kończyły się niepowodzeniem.

Skra Częstochowa – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: 83′ Nocoń
Żółte kartki: Gołębiowski, Niedbała, Pietraszkiewicz – Masiuda

Skra: Biegański – Brusiło, Sadowski, Mesjasz, Gołębiowski – Napora, Olejnik, Noiszewski (58′ Niedbała), Nocoń, Milasius (72′ Pietraszkiewicz) – Wojtyra (89′ Klisiewicz).

Garbarnia: Frątczak – Kowalski, Masiuda, Nakrosius, Rutkowski – Radwanek, Kołbon, Janik (63′ Duda), Kuczak, Górski (61′ Morys) – Feliks (72′ Fidziukiewicz).