Pierwsza drużyna

Ruch lepszy o jedną bramkę

,

W ostatnim zimowym sparingu podopieczni trenera Łukasza Surmy ulegli Ruchowi Chorzów 1:2. Jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył w drugiej części spotkania Błażej Radwanek.

Pierwsze dwadzieścia minut sobotniego pojedynku należało do Garbarni, która zdominowała „Niebieskich”. „Brązowi” atakowali prawym skrzydłem, gdzie dośrodkowań w pole karnego próbowali zarówno Daniel Morys, jak i Jakub Kowalski, lecz defensorzy z Chorzowa wychodzili z opresji obronną ręką. W 11. minucie mocnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Marek Masiuda, jednak futbolówka minęła bramkę. Trzy minuty później z dystansu zaskoczyć golkipera Ruchu próbował Donatas Nakrošius, ale Jakub Bielecki udanie interweniował. Następnie Jakub Górski minął kilku rywali i zagrał w pole karne, gdzie do uderzenia złożył się Michał Fidziukiewicz. Napastnik Garbarni został zablokowany przez defensorów gości.

Podopieczni trenera Łukasza Berety w 38. minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Kacper Kawula, który pokonał Doriana Frątczaka. Piłka po mocnym uderzeniu odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

W przerwie meczu w zespole Garbarni nastąpiło sporo roszad, a jedynym zawodnikiem, z pierwszej połowy, który pozostał na placu gry był Nakrošius. „Niebiescy” napierali na bramkę strzeżoną przez Aleksandra Kozioła, co przyniosło efekt. W 61. minucie błąd w linii obrony Garbarni wykorzystali chorzowianie, a na listę strzelców wpisał się Michał Biskup.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy ambitnie walczyli, aby zmienić rezultat spotkania, lecz ostatecznie udało się zdobyć tylko jedną bramkę. W 82. minucie Bruno Wacławek zwiódł rywala i zagrał wzdłuż bramki do Błażeja Radwanka, a ten będąc w polu karnym pokonał Jakuba Grzywaczewskiego.

W sobotę 27 lutego o godzinie 13:00 „Brązowi” zmierzą się w Częstochowie z tamtejszą Skrą, w ramach 19. kolejki drugiej ligi.

Garbarnia Kraków – Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
Bramki: 82′ Radwanek – 39′ Kawula, 61′ Biskup

Garbarnia: I połowa: Frątczak – Kowalski, Nakrošius, Masiuda, Rutkowski – Kołbon, Kuczak, Marszalik, Morys, Górski – Fidziukiewicz. II połowa: Kozioł – Surma, Laskoś, Nakrošius, Górecki (Pająk), Duda, Janik, Malik, Radwanek, Wacławek – Feliks.

Ruch: Bielecki (61′ Grzywaczewski) – Kasolik, Kawula, Kozłenko (46′ Kulejewski) – Kwaśniewski, Mokrzycki, Wyroba (77′ Wojtek), Janoszka, 2. Marcin Kowalski (46′ ędzieszak) – Biskup (62′ Mamis), Idzik (77′ Biskup).