Siarka lepsza o dwie bramki

,

W drugim zimowym meczu sparingowym „Brązowi” ulegli Siarce Tarnobrzeg 1:3. Bramkę dla Garbarni zdobył Michał Feliks, natomiast po stronie przyjezdnych na listę strzelców wpisali się: Dawid Orzechowski, Paweł Rogala i Paweł Mróz.

W sobotnim pojedynku jako pierwsi przed dogodną szansą na zdobycie bramki stanęli zawodnicy Siarki. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska piłkę do siatki skierował jeden z napastników gości, lecz wobec przewinienia w polu karnym trafienie nie zostało uznane. W 19. minucie odpowiedzieli „Brązowi” za sprawą Bruno Wacławka, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką Piotra Pietrygi. 120 sekund później z dystansu uderzył Grzegorz Marszalik, a golkiper z Tarnobrzega z najwyższym trudem odbił piłkę na rzut rożny. W kolejnej akcji bramkarz Siarki ponownie nie dał się zaskoczyć, gdy postanowił go sprawdzić Szymon Pająk. „Garbarze” osiągnęli przewagę, o czym świadczyła kolejna sytuacja. Po prostopadłym podaniu Kamila Kuczaka, sam na sam z Pietrygą znalazł się Marszalik, ostatecznie przegrywając rywalizację z bramkarzem.

Na sześć minut przed końcem pierwszej części spotkania bramkę dla Siarki po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zdobył Dawid Orzechowski. Podopieczni trenera Łukasza Surmy natychmiast odpowiedzieli. Podanie Kuczaka na bramkę strzałem głową zamienił Michał Feliks, dla którego było to drugie trafienie w drugim meczu kontrolnym.

Po przerwie ponownie większą kontrolę nad spotkaniem mieli „Brązowi”. Na początku drugiej połowy Mateusz Duda podał do Feliksa, a ten znajdując się w polu karnym minimalnie się pomylił. W rewanżu zrobiło się groźnie pod bramką Bartosza Kieliszka, lecz Luigi D’Apollonio uderzył obok słupka. Następnie Mateusz Surma postanowił dośrodkować w pole karne, a piłka zaskakując golkipera Siarki odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko. W 74. minucie meczu Paweł Rogala bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Garbarni, dając swojej drużynie prowadzenie.

„Garbarze” próbowali wyrównać, lecz sytuacje w których znaleźli się Mateusz Grzybowski i Błażej Radwanek nie zakończyły się powodzeniem. W ostatniej minucie spotkania Paweł Mróz mocnym strzałem po długim rogu pokonał Kieliszka, ustalając wynik meczu.

Garbarnia Kraków – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)
Bramki:
41′ Feliks – 39′ Orzechowski, 74′ Rogala, 90′ Mróz.

Garbarnia: I połowa: Kozioł – Kowalski, Nakrošius, Laskoś, Pająk, Kołbon, Kuczak, Marszalik, Wacławek,, Górski, Feliks. II połowa: Kieliszek – Surma, Laskoś, Nakrošius, Górecki, Duda, Janik, Malik, Radwanek, Wacławek (Niedzielski), Feliks (Grzybowski)

Siarka: I połowa: Pietryga – Kowalik, Tabor, Bieniarz, Sulkowski, Orzechowski, Paczocha, Wawrylak, Skrzypek, Szołtys Gajewski. II połowa: Pietryga – Bury, Józefiak, Duda, Stańczyk – D’Apollonio, Zmarzlik, Głowa, Rogala, Mróz – Bałdyga.