Remis w pierwszej grze kontrolnej

,

W pierwszej grze kontrolnej w tym roku podopieczni trenera Łukasza Surmy zremisowali z trzecioligową Jutrzenką Giebułtów 1:1. Jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Michał Feliks.

Premierową rywalizację w 2021 roku Garbarnia rozpoczęła od częstszego posiadania piłki, starając się atakować rywali pressingiem na ich połowie. Goście szukali swoich okazji po długich podaniach z głębi pola. Po jednej z takich akcji napastnik z Giebułtowa uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Kieliszka. W 22. minucie po dośrodkowaniu Dawida Malika zakotłowało się pod polem karnym Jutrzenki, lecz obrońcy zdołali oddalić zagrożenie. Chwilę później przyjezdni egzekwowali rzut wolny z bocznej strefy boiska i zrobili to na tyle precyzyjnie, że futbolówka znalazła się w bramce „Brązowych”. Na listę strzelców wpisał się Dominik Zawadzki.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy odpowiedzieli szybką akcją lewym skrzydłem. Rafał Górecki płasko dośrodkował w pole karne, a tam zabrakło kilku centymetrów Jakubowi Górskiemu, by oddać strzał. Trzy minuty później ponownie aktywny był Górski, który ograł przy końcowej linii zawodnika rywali. Pomocnik Garbarni przekazał piłkę Malikowi, a ten bez zastanowienia podjął decyzję o strzale, lecz i tym razem goście wybili piłkę na korner. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Grzegorz Marszalik, który precyzyjnym podaniem obsłużył Michała Feliksa, a napastnik „Brązowych” pokonał głową Tomasza Gugułę.

Do drugiej części spotkania w szeregach Garbarni pojawiło się wiele zmian. „Brązowi” ponownie częściej utrzymywali się przy piłce, prowadzili grę, lecz nie przekładało się to na klarowne sytuacje. Najbliżej zdobycia bramki był Błażej Radwanek, który po podaniu Jakuba Kowalskiego ostemplował słupek. Jutrzenka przeprowadziła kilka groźnych kontrataków, po których bardzo dobrze interweniował Dorian Frątczak.

Garbarnia Kraków – Jutrzenka Giebułtów 1:1
Bramki: Feliks – Zawadzki

Garbarnia: I połowa: Kieliszek – Surma, Rutkowski, Masiuda, Górecki – Laskoś, Malik, Górski, Radwanek, Marszalik – Feliks
II połowa: Frątczak – Kowalski, Niedzielski, Nakrosius, Pająk – Janik, Kołbon, Kuczak, Wacławek, Radwanek (Duda), Feliks.

Jutrzenka: I połowa: Guguła – Kozicki, Michalec, zawodnik testowany 1, Silczuk, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, Zawadzki, Kaczor, zawodnik testowany 4, zawodnik testowany 5.
II połowa: Świerczyński – Serafin, Michalec (zawodnik testowany 7), Kowalski, zawodnik testowany 1 (70′ Dul), Pietrzyk, Balawender, Zawadzki, (65′ Ferenc), Majcherczyk, zawodnik testowany 4 (60′ Bierówka), zawodnik testowany 5 (65′ zawodnik testowany 6)