Zwycięskie zakończenie rundy

,

W meczu 18. kolejki drugiej ligi „Brązowi” pokonali Błękitnych Stargard 3:0. Na listę strzelców wpisali się Jakub Bąk, Szymon Pająk oraz Daniel Morys.

Sobotni pojedynek był ostatnim w tym roku kalendarzowym, a Garbarnia mająca za sobą udaną serię pięciu meczów bez porażki, chciała ją powiększyć i z jeszcze większym komfortem zakończyć rundę jesienną. Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem walki w środku pola, a obie strony chciały zdominować rywala.

W 9. minucie spotkania „Brązowi” przeprowadzili składną akcję, którą poprzedziła wymiana kilku podań z pierwszej piłki, lecz w ostatniej fazie znajdujący się w polu karnym Jakub Bąk nie opanował futbolówki. Po kwadransie pierwszy strzał na bramkę oddali krakowianie, lecz próba Bąka nie była celna. Dwie minuty później Błękitni zagościli pod bramką Doriana Frątczaka, lecz golkiper Garbarni nie miał problemów z uderzeniem Mateusza Bochniaka.

W 31. minucie spotkania arbiter zawodów w zamieszaniu podbramkowym dopatrzył się przewinienia gości i podyktował rzut karny dla „Brązowych”. Ten na bramkę zamienił Jakub Bąk. Podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka odpowiedzieli mocnym uderzeniem Błażeja Starzyckiego, które wyłapał Frątczak.

Drugą część spotkania od ataków rozpoczęli goście, lecz nie przyniosły one oczekiwanych efektów. Dziesięć minut po wznowieniu gry przed szansą na podwyższenie rezultatu stanęła Garbarnia. Po rzucie rożnym i uderzeniu głową Tomasz Kołbona, jeden z graczy ze Stargardu zagrał piłkę ręką, a sędzia bez wahania podjął decyzję o „jedenastce”. Do piłki ponownie podszedł Bąk, lecz tym razem intencję strzelającego wyczuł Mariusz Rzepecki ratując swoją drużynę przed utratą bramki.

W 74. minucie spotkania podopieczni trenera Łukasza Surmy dopięli swego i powiększyli przewagę nad rywalem. Po rzucie rożnym piłkę w polu karnym gości opanował Donatas Nakrošius, który dograł ją do Szymona Pająka, a ten uderzając z pierwszej piłki zanotował swoje debiutancie trafienie w brązowo-białych barwach.

Błękitni mogli złapać kontakt z „Garbarzami” lecz ponownie świetnie w bramce spisał się Frątczak, który obronił uderzenie Przemysława Brzeziańskiego, na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. „Brązowi” przypieczętowali zwycięstwo trzecią bramką, którą po indywidualnej akcji i strzale po długim rogu zdobył Daniel Morys.

Garbarnia Kraków – Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
Bramki: 33′ Bąk, 75′ Pająk, 90′ Morys
Żółte kartki: Marszalik – Kujawa, Polkowski, Theus
Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Garbarnia: Frątczak – Morys, Duda, Nakrošius, Pająk – Kuczak, Kołbon, Marszalik (89′ Surma) – Radwanek (82′ Górecki), Bąk, Wacławek (56′ Malik).