Pierwsza drużyna

Trenerski dwugłos po meczu Garbarnia – Pogoń

,

Poniżej wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn po meczu 14. kolejki drugiej ligi, w którym Garbarnia Kraków bezbramkowo zremisowała z Pogonią Siedlce.

Przemysław Sałański (II Trener Pogoni Siedlce)

– Przed meczem założenia był takie, że chcieliśmy z Krakowa przywieźć 3 punkty. To był nasz główny cel. Nie udało się go zrealizować, lecz mimo tego wyniku dostrzegamy pozytywy. Niewiele spotkań udawało nam się zagrać bez straty bramki, a dziś się to udało. Po pierwszej połowie, którą zagraliśmy w niezłym stylu, tworząc sytuacje bramkowe, w drugiej odsłonie spotkania mieliśmy ochotę szybko strzelić bramkę przeciwnikowi. Niestety się to nie udało. W końcówce Garbarnia mocniej nas przycisnęła i to ona miała swoje sytuację m.in słupek. Musimy szanować ten remis. Jesteśmy zadowoleni z poziomu cech wolicjonalnych zawodników, bo walczyli o każdą piłkę, każdy centymetr boiska. Na pewno nie jesteśmy usatysfakcjonowani tym rezultatem, ale szanujemy ten zdobyty na trudnym terenie punkt. Będziemy szukać kolejnych zwycięstw w następnych meczach.

Łukasz Surma (Trener Garbarni Kraków)

– Gdyby spojrzeć w tabelę to nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani z tego rezultatu, bo potrzebujemy zwycięstw jak tlenu. Dzisiejszy mecz był bardzo solidny w naszym wykonaniu. Byliśmy szczelni w defensywie, a przeciwnik stworzył mało sytuacji. My może nie mieliśmy ich dużo, lecz były na pewno dwie dogodne, które mogły zakończyć ten pojedynek. Na pewno boisko, które było dzisiaj trudne do gry, ze względu na poranny przymrozek nie ułatwiało, lecz mimo wszystko potrafiliśmy skonstruować kilka akcji z pierwszej piłki i tym gubić przeciwnika. Musimy dalej iść w tym kierunku. Myślę, że nie będziemy popełniać błędów z początkowych meczów tego sezonu i będziemy groźni dla każdego. Cieszę się, że nowi zawodnicy, którzy dołączyli do nas w lecie, jak Dawid Malik, Bruno Wacławek powoli wchodzą do tej drużyny i stanowią poważne wzmocnienie konkurencji dla innych graczy.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe