Pierwsza drużyna

Czas na Pogoń Siedlce

,

W meczu 14. kolejki drugiej ligi „Brązowi” zmierzą się z Pogonią Siedlce. Pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę 22 listopada o godzinie 12:00.

Podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego do Krakowa przyjadą jako dziesiąta drużyna drugiej ligi. W dotychczasowych dwunastu spotkaniach siedleczanie na swoim koncie zgromadzili 16 punktów, zdobywając 22 bramki i tracąc o jedną więcej. W ostatnich pięciu spotkaniach „Pogoniści” trzy razy triumfowali pokonując Znicz Pruszków, Olimpię Elbląg i Błękitnych Stargard, a także ponieśli dwie porażki. Najpierw lepsza od Pogoni okazała się Olimpia Grudziądz, a przed tygodniem Skra Częstochowa. Najlepszym strzelcem drużyny z województwa mazowieckiego z sześcioma trafieniami na koncie jest Bartosz Brodziński, który za każdym razem pokonywał bramkarzy rywali skutecznie egzekwując rzuty karne.

W poprzednim sezonie dwukrotnie doszło do bezpośrednich starć pomiędzy Garbarnią, a Pogonią Siedlce. W meczu 5. kolejki rozegranym w Krakowie padł bezbramkowy remis, natomiast w marcowym rewanżu lepsi okazali się niedzielni goście, którzy po bramce Tomasza Wełny zainkasowali trzy punkty. Wspominając pojedynki obu zespołów nie można zapomnieć o barażowym dwumeczu z sezonu 2017/2018. Wówczas rywalizacja w Krakowie zakończyła się remisem 1:1, natomiast w wyjazdowej potyczce górą byli „Brązowi”, którzy w Siedlcach przypieczętowali historyczny awans do pierwszej ligi.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy dzięki osiągniętemu remisowi w Ostródzie zdołali opuścić ostatnią pozycję w tabeli, lecz w dalszym ciągu znajdują się w strefie spadkowej. Bramkę na wagę jednego punktu przeciwko Sokołowi w doliczonym czasie gry zdobył Dawid Malik, tym samym kończąc niechlubną serię trzech ligowych porażek z rzędu.

Niedzielny mecz 14. kolejki drugiej ligi, w którym to Garbarnia zmierzy się z Pogonią Siedlce będzie można obejrzeć TUTAJ. Pierwszy gwizdek sędziego już o godzinie 12:00.

14. kolejka drugiej ligi
Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce
Niedziela, 22 listopada 2020, godz. 12:00, Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe