Pierwsza drużyna

Nadrabiamy zaległości w Ostródzie

,

W środę 18 listopada Garbarnia Kraków zmierzy się w meczu wyjazdowym z Sokołem Ostróda. Zaległy pojedynek 9. kolejki drugiej ligi rozpocznie się punktualnie o godzinie 16:00.

Cztery dni po potyczce w Polkowicach podopieczni trenera Łukasza Surmy udali się w kolejną podróż. Tym razem „Brązowi” wyruszyli do Ostródy, gdzie rywalizować będą z tamtejszym Sokołem, który jest beniaminkiem rozgrywek. Pierwotnie pojedynek miał się odbyć 17 października, lecz ze względu na pozytywne przypadki COVID-19 w ekipie gospodarzy został przełożony.

Poprzedni sezon trzeciej ligi podopieczni trenera Piotra Jacka zakończyli na pierwszej pozycji, wyprzedając Sokół Aleksnadrów i rezerwy Legii Warszawa o jeden punkt. Z powodu pandemii rozgrywki zostały przerwane, a Sokół Ostróda zameldował się na szczeblu centralnym.

Środowi rywale Garbarni plasują się na siódmym miejscu w tabeli drugiej ligi, z dorobkiem 19. punktów. Na tę zdobycz złożyło się 6 zwycięstw, 5 porażek oraz jeden remis. Warto zaznaczyć, że liczba bramek strzelonych i straconych jest dokładnie taka sama i wynosi 17. Najlepszym strzelcem w ekipie z Ostródy jest Dawid Wolny, który siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W poprzedniej kolejce Sokół po bramce Krzysztofa Wickiego pokonał Motor Lublin 1:0.

Garbarnia Kraków w Ostródzie będzie chciała przełamać niekorzystną serię trzech przegranych meczów z rzędu w lidze. „Brązowi” będą musieli sobie radzić bez Michała Feliksa, który podczas pucharowej rywalizacji z Chojniczanką Chojnice doznał złamania nosa i konieczna była operacja. Ponadto do grona nieobecnych dołączył Artur Balicki, który w sobotniej potyczce z Górnikiem Polkowice nabawił się urazu kolana.

Środowy mecz 9. kolejki drugiej ligi, w którym to Garbarnia zmierzy się z Sokołem Ostróda będzie można obejrzeć TUTAJ. Pierwszy gwizdek sędziego już o godzinie 16:00.

9. kolejka 2 Liga
Sokół Ostróda – Garbarnia Kraków
Środa, 18 listopada 2020, Ostróda, ul. 3 Maja 19

fot. Sokół Ostróda

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe