Pierwsza drużyna

Z liderem w Polkowicach

,

Podopieczni trenera Łukasza Surmy w odstępie kilku dni rozegrają dwa wyjazdowe spotkania ligowe. Na pierwszy ogień czeka ich podróż do Polkowic, gdzie już w sobotę zmierzą się z liderem rozgrywek – Górnikiem Polkowice.

Górnik Polkowice tegoroczny sezon rozpoczął od porażki 0:5 w Fortuna Pucharze Polski z Arką Gdynia, jednak w ciągu kilku tygodni zespół trenera Janusza Niedźwiedzia zmienił się w najbardziej bramkostrzelną drużynę drugiej ligi. Polkowiczanie w jedenastu rozegranych meczach zdobyli aż dwadzieścia siedem bramek. Obecnie z taką samą liczbą zgromadzonych punktów są liderami rozgrywek, a ich ostatnia wygrana 3:1 ze Skrą Częstochową była siódmą z rzędu. „Brązowi” w sobotnim pojedynku muszą na pewno uważać na duet napastników: Mateusza Piątkowskiego oraz Eryka Sobkowa. Pierwszy z nich w spotkaniu z częstochowianami popisał się strzeleckim dubletem, natomiast drugi z ośmioma zdobytymi bramkami plasuje się na pierwszym miejscu drugoligowej tabeli strzelców.

Najbliższy mecz będzie na pewno ciężką przeprawą dla Garbarni. Pomimo tego, że różnice na dole tabeli są niewielkie, to niestety krakowianie zamykają ligową stawkę. W ostatnim spotkaniu „Brązowi” musieli uznać wyższość rezerw poznańskiego Lecha, przegrywając 2:4. Bramki dla Garbarni zdobyli po pięknych uderzeniach Jakub Kowalski oraz Bruno Wacławka, lecz to nie wystarczyło, aby zdobyć choć jeden punkt. Podopieczni trenera Łukasza Surmy udowodnili jednak w tym sezonie, że potrafią zdobywać punkty z drużynami z góry tabeli, a ich gra nie odzwierciedla dokładnie aktualnej pozycji. Garbarnia pokonała m.in. KKS Kalisz oraz zremisowała ze Stalą Rzeszów, czy Bytovią Bytów.

„Brązowi” w pojedynkach z polkowiczanami zdobyli w ubiegłorocznych rozgrywkach łącznie cztery punkty. W pierwszym spotkaniu zremisowali 1:1, natomiast w rewanżu pokonali zielono-czarnych 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli wówczas Michał Feliks, Rafał Górecki, Tomasz Kołbon oraz Mateusz Wyjdłowski.

Sobotni mecz 13. kolejki drugiej ligi, w którym to Garbarnia zmierzy się z Górnikiem Polkowice będzie można obejrzeć TUTAJ. Pierwszy gwizdek sędziego już o godzinie 16:00.

13. kolejka drugiej ligi
Garbarnia – Górnik Polkowice
14 listopada 2020, godz. 16:00, Stadion Miejski w Polkowicach, ul. Kopalniana 4 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe