Pierwsza drużyna

Powtórzyć wynik z sierpniowego starcia

,

Już w środę Garbarnia Kraków wyruszy do Katowic, aby w meczu 11. kolejki drugiej ligi zmierzyć się z tamtejszym GKS-em. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Nie tak dawno, bo 22 sierpnia obie drużyny miały okazję ze sobą rywalizować w ramach 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. W spotkaniu rozegranym w Krakowie lepsza okazała się Garbarnia, która pokonała katowiczan 1:0 i tym samym awansowała do kolejnej rundy. W sierpniowej rywalizacji jedyne trafienie zanotował Błażej Radwanek.

W poprzednim sezonie „Brązowi” dwukrotnie konfrontowali się z podopiecznymi trenera Rafała Góraka. Najpierw we wrześniu w Krakowie, a później w czerwcu w Katowicach. Lepsze wspomnienia z tych pojedynków mają środowi gospodarze, którzy zapisali na swoim koncie sześć punktów. Ostatnia ligowa wygrana Garbarni z GKS-em miała miejsce nieco ponad dwa lata temu, jeszcze na boiskach pierwszej ligi. Wówczas po dwóch bramkach Tomasza Ogara „Garbarze” prowadzeni przez trenera Bogusława Pietrzaka pokonali rywali 2:1.

Po dziewięciu rozegranych spotkaniach katowiczanie z dorobkiem siedemnastu punktów zajmują szóstą pozycję w tabeli. W miniony piątek rozegrali zaległy mecz z Błękitnymi Stargard, w którym nie dali najmniejszych szans drużynie z województwa zachodniopomorskiego. „Żółto-zielono-czarni” po dwóch bramkach Filipa Kozłowskiego i trafieniach Marcina Urynowicza, Adriana Błąda i Dominika Kościelniaka pokonali rywali 5:0.

Ze środowej potyczki będzie prowadzona transmisja live. Ze względu na obowiązujące restrykcje związane z sytuacją epidemiologiczną będzie to jedyna możliwość, aby obejrzeć mecz na żywo. Wykup transmisji jest możliwy TUTAJ.

11. kolejka 2 Liga
GKS Katowice – Garbarnia Kraków
Środa, 4 listopada 2020, godz. 18:00, ul. Bukowa 1A

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe