Po dogrywce lepsza Chojniczanka

,

W 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski podopieczni trenera Łukasza Surmy po dogrywce ulegli Chojniczance Chojnice 1:3. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 88. minucie gry zdobył Kamil Kuczak.

Punktualnie o godzinie 12:30 przy ul. Rydlówka 23 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Jacka Lisa, który rozpoczął piątkowy pojedynek. Stawką był awans do kolejnej rundy, zaplanowanej na luty 2021 roku.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy od samego początku starali się atakować rywali wysokim pressingiem, co przyniosło efekt już w 2. minucie gry, gdy „Brązowi” wywalczyli rzut rożny. Z narożnika dośrodkował Jakub Kowalski, a bliski oddania strzału był Donatas Nakrosius, którego w ostatniej chwili ubiegł Paweł Sokół. Sześć minut później na bramkę rywali uderzał Jakub Bąk, lecz pomocnik zrobił to niecelnie. Garbarnia dominowała w pierwszym kwadransie, czego potwierdzeniem jest kolejna sytuacja dla gospodarzy. Daniel Morys znajdując się w polu karnym postanowił uderzyć na bramkę przyjezdnych, jednak futbolówka przeszła obok słupka.

Podopieczni trenera Adama Noconia dość szybko mogli odpowiedzieć Garbarni na jej ataki. Jeden z zawodników Chojniczanki przejął piłkę na połowie rywala i natychmiast obsłużył podaniem Artura Pląskowskiego. Ten w bardzo dobrej sytuacji chybił.

Następnie przed szansą na wpisanie się na listę strzelców znalazł się Błażej Radwanek, ale strzał napastnika był nieprecyzyjny. Na cztery minuty przed końcem pierwszej części meczu arbiter zawodów dopatrzył się faulu Kacpra Laskosia na Szymonie Skrzypczaku i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Robert Ziętarski, którego intencje świetnie wyczuł Dorian Frątczak skutecznie interweniując.

Po przerwie również obserwowaliśmy wyrównany pojedynek, a jako pierwsi bramce rywala zagrozili „Garbarze”. W 58. minucie Morys wycofał piłkę do Radwanka, ale napastnik nieczysto trafił w piłkę, a ta nie sprawiła problemów Sokołowi. Dziesięć minut później po szybkiej akcji Garbarni Radwanek obsłużył podaniem Kuczaka, a ten z bliskiej odległości minimalnie się pomylił. Podopieczni trenera Adama Noconia odpowiedzieli w 73. minucie, za sprawą Napolova. Udaną interwencję po raz kolejny zapisał na swoim koncie Frątczak.

Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie objęli goście. Piłka została wstrzelona w pole karne, a tam w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Szymon Skrzypczak, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. „Brązowi” protestowali, domagając się odgwizdania przewinienia na bramkarzu, lecz sędzia pozostał niewzruszony na te apele, dodatkowo karając trzech zawodników Garbarni żółtymi kartkami.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy pokazali charakter i chwilę później odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób, doprowadzając do wyrównania. Kamil Kuczak uderzył zza pola karnego i zrobił to na tyle precyzyjnie, że futbolówka minęła golkipera gości i znalazła się w siatce. W doliczonym czasie gry Nakrosius został napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na napastniku z Chojnic.

Wobec tego, że po 90. minutach gry na tablicy wyników widniał remis, aby wyłonić zwycięzcę konieczne było rozegranie dogrywki. Po dziewięciu minutach gry przed szansą na zdobycie drugiej bramki stanął Skrzypczak, lecz znakomicie na linii spisał się Frątczak. „Brązowi” odpowiedzieli strzałem Kuczaka, który zablokowali defensorzy przyjezdnych.

W drugim kwadransie dogrywki Chojniczanka osiągnęła przewagę, którą udokumentowała dwoma bramkami. Najpierw w 107. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Mikołajczak, natomiast chwilę później samobójcze trafienie zanotował Rafał Górecki. Przyjezdni piątkową rywalizację również kończyli jednego zawodnika mniej, po tym jak drugą żółtą kartką został ukarany Paweł Czajkowski. W ostatniej akcji meczu „Brązowi” mogli zmniejszyć rozmiary porażki. Po rajdzie Patryka Serafina uderzał Tomasz Kołbon, lecz strzał pomocnika był zbyt lekki.

Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:0, 1:1)
Bramki: 88′ Kuczak, 85′ Skrzypczak, 107′ Mikołajczak, 109′ Górecki (sam.)
Żółte kartki:Bąk, Kowalski, Frątczak, Duda, Nakrosius (dwie), Laskoś – Ziętarski, Czajkowski (dwie).

Garbarnia: Frątczak – Kowalski, Laskoś, Nakrosius, Górecki, Morys (69′ Marszalik), Duda, Radwanek (69′ Kołbon), Kuczak, Bąk (76′ Serafin), Feliks (56′ Balicki).

Chojniczanka: Sokół – Mudra, Klabnik, Bartosiak, Wachowiak, Rakowski, Ziętarski (71′ Czajkowski), Napołow (105′ Sacharuk), Mikołajczak, Orlik (71′ Klichowicz), Pląskowski (32′ Skrzypczak).