Pierwsza drużyna

Wracamy na pucharowy szlak

,

W piątek 30 października o godzinie 12:30 podopieczni trenera Łukasza Surmy zmierzą się z Chojniczanką Chojnice w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Stawką będzie awans do kolejnej rundy, która zostanie rozegrana na początku lutego.

Nie tak dawno, bo 3 października doszło do bezpośredniej rywalizacji obu drużyn w ramach 7. kolejki drugiej ligi. W pojedynku rozgrywanym w Chojnicach lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali „Brązowych” 3:1. Na listę strzelców po stronie „żółto-biało-czerwonych” dwukrotnie wpisał się Artur Pląskowski, a jedno trafienie dołożył Maciej Kona. Honorowe trafienie dla Garbarni w 52. minucie meczu zdobył Błażej Radwanek, dla którego było to trzecie trafienie w sezonie.

Chojniczanka na początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę, o czym świadczy pozycja w tabeli. Podopieczni trenera Adama Noconia po dziesięciu rozegranych spotkaniach skalsyfikowani są na trzeciej pozycji. Ich dorobek to dwadzieścia punktów, czyli o dwa mniej niż liderujące Wigry Suwałki, z którymi w miniony weekend bezbramkowo zremisowali. Siedem straconych bramek to drugi najlepszy wynik na boiskach drugiej ligi, którym poszczycić się mogą piątkowi goście.

„Chluba Grodu Tura” w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski pokonała przed własną publicznością Olimpię Elbląg 1:0. Zwycięskie trafienie dla piątkowych rywali Garbarni zdobył wówczas Tomasz Mikołajczak, pewnie egzekwując rzut karny. Z kolei „Brązowi” awansowali do kolejnej rundy pokonując GKS Katowice dokładnie w takim samym rozmiarze, a jedyne trafienie zanotował Błażej Radwanek.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy do pucharowego pojedynku przystąpią w niezłych humorach, które z pewnością poprawił derbowy pojedynek z Hutnikiem Kraków. W 10. kolejce drugiej ligi „Brązowi” po emocjonującym pojedynku pokonali beniaminka 2:1.

1/16 finału Fortuna Pucharu Polski
Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice
Piątek, 30 października, godz. 12:30, Kraków, ul. Rydlówka 23

fot. Chojniczanka Chojnice

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe