Pierwsza drużyna

Derby Krakowa przy Rydlówce

,

W 10. kolejce drugiej ligi podopieczni trenera Łukasza Surmy w derbach Krakowa zmierzą się z Hutnikiem. Rywalizacja odbędzie się w sobotę 24 października o godzinie 13:00.

Poprzedni sezon, pomimo że przedwcześnie został zakończony, to dla Hutnika Kraków był bardzo udany. Podopieczni trenera Leszka Janiczaka rywalizowali w grupie czwartej trzeciej ligi i wraz z Motorem Lublin osiągnęli awans do drugiej ligi. Wobec tego biało-błękitno-niebiescy dołączyli do Garbarni, Wisły Kraków, Cracovii i stali się czwartym krakowskim klubem występującym na poziomie centralnym.

Po awansie do wyższej ligi „Hutnicy” nie mogli występować na stadionie przy ul. Ptaszyckiego 4, ze względu na niespełnianie wymagań infrastrukturalnych obiektu. Pierwsze spotkania w sezonie w roli gospodarza rozgrywali więc na obiekcie Garbarni, gdzie już w 1. kolejce sezonu sięgnęli po trzy punkty, pokonując GKS Katowice. Dla krakowian bramki zdobyli: Piotr Stawarczyk, Przemysław Antoniak, natomiast samobójcze trafienie zanotował Radek Dejmek. Kolejnym pojedynkiem przy ul. Rydlówka 23 była rywalizacja z Olimpią Grudziądz, która zakończyła się remisem 2:2. Pozostałe spotkania Hutnik rozgrywał w delegacji, aż do minionego weekendu, kiedy powrócił na wyremontowany obiekt na „Suchych Stawach”. W meczu 9. kolejki pokonał Skrę Częstochowa 3:1, a bramki w tym pojedynku dla krakowian zdobyli: Krzysztof Świątek, Dawid Linca i Kamil Sobala.

Po dziewięciu rozegranych spotkaniach Hutnik z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje dwunastą pozycję w tabeli drugiej ligi. Oprócz zwycięstw z GKS-em Katowice i Skrą Częstochowa oraz remisu z Olimpią Grudziądz, krakowianie zdobyli trzy punkty w Elblągu pokonując tamtejszą Olimpię. Najlepszym strzelcem drużyny z Nowej Huty jest Krzysztof Świątek, którzy trzykrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

W zespole Hutnika występuje dwóch zawodników, którzy niedawno reprezentowali brązowo-białe barwy. Mowa o Pawle Pyciaku oraz Adrianie Wójciku. Ponadto trenerem bramkarzy jest Rafał Skórski, który tę funkcję pełnił w Garbarni Kraków w sezonie 2018/2019.

„Brązowi” w poprzedni weekend musieli pauzować, ponieważ ligowy pojedynek z Sokołem Ostróda nie doszedł do skutku. Przełożony mecz był efektem wystąpienia przypadku SARS-CoV-2 wśród członków pierwszej drużyny beniaminka. Podopieczni trenera Łukasza Surmy wykorzystali ten czas na grę kontrolną z pierwszoligową Resovią. Zwycięsko z niej wyszli rzeszowianie, wygrywając różnicą dwóch bramek.

Rywalizacja Garbarni z Hutnikiem to jedyny derbowy pojedynek w drugiej lidze. Spotkanie będzie transmitowane w systemie PPV. Ze względu na obowiązujące restrykcje związane z sytuacją epidemiologiczną będzie to jedyna możliwość, aby obejrzeć mecz na żywo. Wykup transmisji jest możliwy TUTAJ.

10. kolejka drugiej ligi
Garbarnia Kraków – Hutnik Kraków
Sobota, 24 października 2020, godz. 13:00, Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe