Pierwsza drużyna

A. Balicki: Długo się nie zastanawiałem

,

20-letni napastnik Artur Balicki przez najbliższy sezon będzie reprezentował barwy Garbarni Kraków. Zapraszamy na pierwszy wywiad z nowym zawodnikiem „Brązowych”.

W szeregi „Brązowych” wstąpiłeś w ostatnim dniu okienka transferowego. Kiedy podjąłeś decyzję o przenosinach do Garbarni i co Cię przekonało, aby zdecydować się na ten krok?

– To okienko było ciężkie, myślę że nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich klubów i zawodników. Słyszałem wiele dobrego o Garbarni Kraków. Mam tutaj paru znajomych, a także kolegów, którzy w przeszłości tu występowali i wypowiadali się o Klubie bardzo pozytywnie. Gdy pojawiła się okazja, aby dołączyć do drużyny długo się nie zastanawiałem. Cieszę się, że tutaj jestem.

Jaki cel stawiasz przed sobą na najbliższy rok?

– Poprzedni sezon w moim wykonaniu nie był dobry. Najważniejszym celem dla mnie jest to, aby ten był dużo lepszy. Wierzę w to, że w tym miejscu, pod okiem sztabu szkoleniowego oraz z tą drużyną jestem w stanie się rozwinąć i wrócić do swojej dobrej dyspozycji. 

Sondując możliwość przeniesienia się do Garbarni, pytałeś o opinię zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali brązowo-białe barwy? Mam na myśli Macieja Firleja, z którym dzieliłeś szatnię w Pogoni Siedlce, czy trenera Mateusza Sobotę, którego poznałeś będąc w Ruchu Chorzów.

– Wszystko rozwijało się dynamicznie, tak naprawdę w ostatnich dniach okienka. Ze wcześniejszych rozmów chociażby z Maćkiem słyszałem wiele dobrych słów o Klubie i całej drużynie, więc nie musiałam się długo zastanawiać, aby podjąć decyzję o przenosinach.

Twój najlepszy okres w karierze to występy w Ruchu Chorzów, gdzie w 49. meczach zdobyłeś 9 bramek. W barwach „Niebieskich” imponowałeś skutecznością szczególnie na boiskach drugiej ligi, co zaowocowało transferem do Wisły Kraków. Chcesz nawiązać do tych czasów?

– Zdecydowanie tak. Po poprzednim sezonie czuje niedosyt, bo nie był dla mnie udany. Spodziewałem się, że będzie to wyglądało zupełnie inaczej. W drugiej lidze bramki już strzelałem, dlatego jestem przekonany, że będę to robił również w Garbarni.

Czy w szatni „Brązowych” spotkasz jakieś znajome twarze?

– Znamy się z Kubą Kowalskim z czasów gry w Ruchu Chorzów, z Danielem Morysem z Wisły Kraków. Oczywiście innych zawodników też kojarzę, choć jeszcze nie znam osobiście. Na początku na pewno będzie mi łatwiej wkomponować się w drużynę.

Czego życzyć Ci na najbliższe miesiące?

– Myślę, że przede wszystkim zdrowia. Co prawda w przeszłości nie miałem problemów z kontuzjami, ale myślę, że zdrowie to najważniejszy czynnik. Jeżeli ono dopisze to jestem przekonany, że forma będzie dobra i pojawią się bramki.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe

Drużyny młodzieżowe4 tygodnie temu

U-19: S. Śliwa: Wróciliśmy na zwycięską ścieżkę

Garbarnia Kraków U-19 w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych zajęła drugie miejsce i na wiosnę rywalizując w Lidze Makroregionalnej powalczy o...

Drużyny młodzieżowe1 miesiąc temu

Mikołaj znów się pojawił!

Kolejne dni i treningi grup młodzieżowych Garbarni Kraków przyniosły ponowne odwiedziny Mikołaja. Tym razem młodych zawodników „Brązowych” drobnymi upominkami obdarował...

Drużyny młodzieżowe1 miesiąc temu

Świąteczne odwiedziny na treningach młodzieży

W poniedziałkowe popołudnie na treningi drużyn młodzieżowych Garbarni Kraków zawitali niespodziewani goście. W rolę Mikołajów wcielili się zawodnicy pierwszej drużyny...

Drużyny młodzieżowe2 miesiące temu

U-13: Awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu

W środę 11 listopada Garbarnia Kraków U-13 rywalizowała w Brzesku w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. „Brązowi” zajęli...

Drużyny młodzieżowe3 miesiące temu

B. Bugaj: Wypracowaliśmy swój charakterystyczny styl gry

W minioną sobotę Garbarnia Kraków U-15 zwycięskim pojedynkiem z NKP Podhale Nowy Targ zakończyła rywalizację w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. „Brązowi”...

Drużyny młodzieżowe3 miesiące temu

#BrązoweGranie: 5-8 listopada 2020

Sprawdźcie wyniki drużyn Garbarni, które rywalizowały w meczach ligowych w miniony weekend. 12. kolejka drugiej ligi Garbarnia Kraków – KKS Lech...