Pierwsza drużyna

Przed nami rywalizacja z Chojniczanką

,

Podopieczni trenera Łukasza Surmy sobotnim meczem z Chojniczanką Chojnice zakończą intensywny okres, który rozpoczął się 25 września w Lublinie. Następnie w środę „Brązowi” mierzyli się w Krakowie z Bytovią, natomiast w sobotę czeka ich rywalizacja na Pomorzu. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 17:00.

Chojniczanka poprzedni sezon zakończyła na przedostatnim miejscu w Fortuna 1 Lidze i opuściła zaplecze ekstraklasy z 30. punktami na koncie. Nowy sezon drużyna z Chojnic rozpoczęła bardzo korzystnie, pokonując na inaugurację Pogoń Siedlce 4:2. W kolejnych dwóch meczach chojniczanie odnieśli dwa zwycięstwa, natomiast w czwartej serii gier podzielili się punktami z Olimpią Elbląg. Następnie przyszła wygrana w z Błękitnymi Stargard, a z kolei w ostatniej kolejce porażka ze Skrą Częstochowa.

Trenerem Chojniczanki jest Adam Nocoń, który w poprzedniej kampanii  ligowej prowadził Olimpię Elbląg. W tym sezonie bilans trenera Noconia to 2,29 punktu na mecz. Do tej pory sobotni gospodarze na swoim koncie zgromadzili trzynaście punktów, co daje im trzecią pozycję w tabeli. Chojniczanka w swych szeregach nie ma jednego zawodnika, który na tę chwilę gwarantowałby dużą liczbę bramek, a skuteczność w ofensywnie zapewnia kilku zawodnikach. Dwa trafienia na swoim koncie mają: Mateusz Klichowicz, Serhiy Napolov, czy Szymon Skrzypczak.

Drogi Chojniczanki i Garbarni ponownie skrzyżują się w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, który zostanie rozegrany pod koniec października. Wówczas „Brązowi” w pojedynku przed własną publicznością podejmą podopiecznych trenera Adama Noconia, którzy w poprzedniej rundzie pokonali Olimpię Elbląg 1:0.

Do bezpośrednich pojedynków pomiędzy obiema drużynami doszło w sezonie 2018/2019 na pierwszoligowych boiskach. Lepsze wspomnienia z tamtych konfrontacji z pewnością mają sobotni gospodarze, którzy dwukrotnie triumfowali. W Krakowie Garbarnia uległa 1:2, natomiast na Pomorzu, aż 5:1. Na listę strzelców po stronie „Brązowych” wpisali się Jakub Wróbel oraz Krzysztof Kalemba.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy na swoim koncie mają pięć punktów i zajmują trzynastą lokatę. W minioną środę po bramkach Grzegorza Marszalika i Jana Klimka zremisowali 2:2 z Bytovią.

Sobotni pojedynek, w którym „Brązowi” zmierzą się z Chojniczanką będzie można obejrzeć TUTAJ. Aby uzyskać dostęp do transmisji należy postępować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na powyższej stronie internetowej. Koszt wykupu transmisji w systemie PPV to 20 zł.

7. kolejka 2 Liga
Chojniczanka Chojnice – Garbarnia Kraków
Sobota, 3 października 2020 godz. 17:00, Chojnice, ul. Adama Mickiewicza 12

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe