Pierwsza drużyna

Na rozkładzie trzeci beniaminek. Gramy z Motorem Lublin

,

W piątkowy wieczór podopieczni trenera Łukasza Surmy zmierzą się na wyjeździe z Motorem Lublin. Starcie z beniaminkiem zaplanowano na godzinę 19:30. Rywalizacja będzie transmitowana w TVP Sport.

Lublinianie to beniaminek drugiej ligi, który już od dłuższego czasu miał apetyt, aby zawitać na szczebel centralny. Udało się to dopiero w trakcie poprzedniego sezonu, który przez pandemię nie został dograny do końca. Wówczas z grupy IV trzeciej ligi promocję do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskały dwie drużyny: Hutnik Kraków oraz Motor Lublin.

Podopieczni trenera Mirosława Hajdo sezon 2020/2021 zainaugurowali domową potyczką ze Zniczem Pruszków, lecz tego spotkania nie zaliczą do udanych. Lepsi okazali się goście, którzy po samobójczej bramce Rafała Grodzickiego i trafieniu Macieja Machalskiego wywieźli z Lubelszczyzny komplet punktów. W kolejnych pojedynkach „Żółto-Biało-Niebiescy” pokonali Olimpię Elbląg, zremisowali z Błękitnymi Stargard oraz Skrą Częstochową. Aktualnie z dorobkiem pięciu punktów zajmują dziesiątą pozycję w tabeli.

Mirosław Hajdo, który był trenerem „Brązowych” w latach 2014-2018 to nie jedyna postać łącząca oba kluby. Barwy Motoru Lublin reprezentuje Filip Wójcik, który w przeszłości również był związany z krakowskim klubem. Pomocnik szczególnie błysnął skutecznością w meczu 2. kolejki, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców i tym samym przyczyniając się do zwycięstwa Motoru w Elblągu.

Do tej pory Garbarnia Kraków i Motor Lublin rozegrały między sobą 18 ligowych pojedynków. Lepszy bilans tych rywalizacji mają piątkowi gospodarze, którzy triumfowali 10 razy. Pięciokrotnie oba kluby dzieliły się punktami, natomiast trzykrotnie pełna pula wędrowała na konto „Brązowych”.

W miniony weekend podopieczni trenera Łukasza Surmy musieli uznać wyższość Wigier Suwałki, które do zwycięstwa poprowadził Kamil Adamek. Jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Kamil Kuczak. Pomimo sobotniej porażki krakowianie mogą dostrzec optymistyczne akcenty w swojej grze, o czym świadczą statystyki. „Brązowi” znacząco przeważali w posiadaniu piłki, liczbie podań, a także ich dokładności.

Piątkowy pojedynek będzie transmitowany w TVP Sport. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 19:30.

5. kolejka 2 Liga
Motor Lublin – Garbarnia Kraków
Piątek, 25 września 2020, godz. 19:30, Lublin, ul. Stadionowa 1
Transmisja: TVP Sport

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe