Druga drużyna

IV: Cenny punkt w Oświęcimiu

,

W meczu 7. kolejki czwartej ligi rezerwy Garbarni Kraków bezbramkowo zremisowały w Oświęcimiu z tamtejszą Unią.

Na rywalizację do Oświęcimia podopieczni trenera Stanisława Śliwy wyruszyli podbudowani zeszłotygodniowym zwycięstwem nad MKS-em Trzebinia. Ponadto w środę w ramach rozgrywek regionalnego Pucharu Polski pokonali Słomniczankę Słomniki 3:2. 

Przed sobotnim pojedynkiem Unia Oświęcim plasowała się w środku tabeli, z dziesięcioma punktami na koncie. Jej bilans był następujący: trzy zwycięstwa, dwie porażki oraz jeden remis.

Większą kontrolę nad sobotnią rywalizacją mieli gospodarze, którzy byli aktywniejsi w ofensywie. Z kolei Garbarnia mądrze się broniła czekając na swoje szanse po kontratakach. Oświęcimianie stworzyli dwie dogodne sytuacje, lecz bardzo dobrze interweniował Bartosz Kieliszek, nie dając szans Michałowi Chowańcowi. 

Garbarze byli bliscy objęcia prowadzenia po uderzeniu Marcina Kołtona, które zaskoczyło golkipera Unii. Zawodnicy z Krakowa zgłaszali swoje protesty, iż futbolówka przekroczyła linię bramkową, lecz arbiter zawodów nie zmienił swojej decyzji. 

W drugiej części spotkania gospodarze zagrozili kilka razy bramce Garbarni, a najbardziej aktywny był Arkadiusz Czapla. Ostatecznie nie byli oni na tyle skuteczni, aby pokonać Kieliszka.

Warto zaznaczyć, że w kadrze meczowej Garbarni, która w sobotę składała się z siedemnastu zawodników, dwunastu z nich ma status młodzieżowca. „Brązowi” to jedna z młodszych drużyn na szczeblu czwartej ligi.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy na swoim koncie mają cztery punkty i po siedmiu rozegranych spotkaniach plasują się na 17. pozycji. W kolejnej ligowej rywalizacji podejmą Clepardię. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 27 września o godzinie 16:30.

Unia Oświęcim – Garbarnia II Kraków 0:0
Unia: Kucz – Ryszka, Dankowski, K. Szewczyk, Rzeszutko – Snadny, Powała, Lichota (70 Damian Wilczak), Chowaniec (78 Babiuch) – Pacyga (46 Lewandowski), Czapla.

Garbarnia II: Kieliszek – Wąsik, Dzierżak (56 Strzeboński), Kolendowski, Paczka (68 Burkowicz) – Kloc, Sarga (90 Bzdyl), Kołton (80 Zięba), Baranik – Zalejski, Mielec.

Sędzia: Szymon Putek (Wadowice). 
Żółte kartki: Kloc, Zięba.

Fot. Jerzy Zaborski

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe