Pierwsza drużyna

Starcie z pierwszoligowym spadkowiczem

,

W sobotę podopieczni trenera Łukasza Surmy zmierzą się w domowym spotkaniu z drużyną Wigier Suwałki, która w poprzednim sezonie występowała Fortuna 1 Lidze. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 16:00.

Suwalszczanie do tegorocznego sezonu przystąpili w roli spadkowicza z I. Ligi. W 34. kolejkach zgromadzili 26. punktów i zajmując ostatnie miejsce w stawce opuścili grono pierwszoligowych zespołów. Po spadku do niższej ligi drużynę z Suwałk przejął Dawid Szulczek, który ostatnio pełnił funkcję asystenta w sztabie Artura Skowronka w krakowskiej Wiśle. Z ciekawostek warto zaznaczyć, że trener „Brązowych” Łukasz Surma, tak jak i szkoleniowiec Wigier, przez ostatni rok uczestniczyli razem w kursie trenerskim UEFA PRO.

„Biało-niebiescy” całkiem nieźle rozpoczęli tegoroczny sezon. Po trzech kolejkach mają na swoim koncie zgromadzonych sześć punktów, zajmując tym samym czwartą pozycję w tabeli. W pierwszej serii gier pokonali 2:1 Olimpię Elbląg, jednak już w drugiej kolejce musieli uznać wyższość Błękitnych Stargard. Przed tygodniem w meczu domowym przeciwko Skrze Częstochowa zdołali odwrócić losy spotkania i po dwóch golach Kamila Adamka w ostatnim kwadransie, zwyciężyli 2:1. Adamek wraz z Denisem Gojko to najskuteczniejsi zawodnicy Wigier (po dwie strzelone bramki).

Suwalszczanie zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym boisku. Na wyjeździe ostatni raz wygrali 16 listopada 2019 roku w starciu z aktualnym liderem II. Ligi – Chojniczanką Chojnice. 

„Brązowi” natomiast do rywalizacji z pierwszoligowym spadkowiczem na pewno przystępują podbudowani wywalczonym zwycięstwem w Kaliszu. Choć od 39. minuty przegrywali 0:1, w drugiej połowie zdołali strzelić dwie bramki i wywieźli z trudnego terenu trzy punkty. Bramki dla drużyny Garbarni zdobyli Jakub Bąk oraz Donatas Nakrošius. Dla Jakuba było to premierowe trafienie po dołączeniu w sierpniu do krakowskiego klubu. 

Na uwagę zasługuje fakt, iż Garbarnia od 23 listopada 2019 roku strzeliła choć jedną bramkę w każdym kolejnym meczu domowym. Dodatkowo podopieczni trenera Łukasza Surmy wygrali cztery z pięciu ostatnich meczów o stawkę. 

Ostatni pojedynek „Brązowych” z zawodnikami z Suwałk odbył się w marcu 2019 roku i zakończył się bezbramkowym remisem 0:0.

Przypominamy, że na sobotni pojedynek funkcjonuje sprzedaż biletów online. Jak nabyć wejściówkę? Wystarczy odwiedzić stronę internetową www.gar.systembiletowy.pl, wybrać mecz z Wigrami Suwałki i postępować zgodnie z instrukcją. Do zakupu biletu niezbędne jest podanie imienia i nazwiska, numeru pesel oraz adresu mailowego.

Zakupioną wejściówkę można wydrukować, choć nie jest to konieczne. Wystarczy pobrać bilet w formacie PDF na urządzenie mobilne, a następnie okazać go stewardowi podczas wejścia na stadion. Kibiców posługujących się biletami elektronicznymi zapraszamy na stadion tylko i wyłącznie wejściem od strony ul. Konopnickiej.

Sobotni pojedynek, w którym „Brązowi” zmierzą się z Wigrami Suwałki będzie można obejrzeć TUTAJ. Aby uzyskać dostęp do transmisji należy postępować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na powyższej stronie internetowej. Koszt wykupu transmisji w systemie PPV to 12 zł.

4. kolejka 2 Liga
Garbarnia Kraków – Wigry Suwalki
Sobota, 19 września 2020, godz. 16:00, Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe