Pierwsza drużyna

Jedziemy do Kalisza

,

Na kolejny ligowy pojedynek podopieczni trenera Łukasza Surmy udadzą się do Kalisza, gdzie staną w szranki z miejscowym KKS-em. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 września o godzinie 18:00.

Sobotni rywal Garbarni jest beniaminkiem na poziomie drugoligowym. KKS Kalisz od kilku lat próbował awansować na poziom centralnym, lecz ta sztuka udała się dopiero w sezonie 2019/2020. Po 18. spotkaniach zespół z Kalisza miał na koncie 45 punktów, i co warto zaznaczyć nie przegrał ani jednego spotkania. Ten rezultat pozwolił podopiecznym Ryszarda Wieczorka zameldować się na szczeblu drugiej ligi.

Trzeba przyznać, że awans do wyższej ligi był naprawdę blisko już rok wcześniej, jednak skuteczniejsze na finiszu rozgrywek okazały się rezerwy Lecha Poznań, wyprzedzając „niebiesko-biało-zielonych” o sześć punktów.

Na inaugurację obecnego sezonu kaliszanie pokonali Błękitnych Stargard 2:0. Na listę strzelców wpisali się Robert Tunkiewicz i Mateusz Majewski. W miniony weekend „Trójkolorowi” ulegli w Częstochowie tamtejszej Skrze 0:1. Z kolei w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski pokonali pierwszoligową Koronę Kielce 2:0, lecz nie osiągnęli promocji do kolejnej rundy. Wszystko ze względu na występ nieuprawnionego do udziału w zawodach gracza . W konsekwencji to ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego wygrała walkowerem.

W szeregach beniaminka obecnych jest wielu doświadczonych zawodników. Barwy KKS-u reprezentują m.in. Mateusz Żytko – mistrz Polski z Zagłębiem Lubin w 2007 roku, Mateusz Mączyński, Fabian Hiszpański, czy Marcin Radzewicz. W kadrze zespołu można znaleźć kilkunastu zawodników urodzonych w XXI wieku, którzy w przyszłości mają stanowić o sile zespołu.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy udadzą się w delegację, aby poprawić swoje nastroje po sobotniej porażce z rezerwami Śląska Wrocław. W między czasie drużynę Garbarni zasilił Dawid Malik, który ostatnio trenował z ekipą „Brązowych”.

Z sobotniego pojedynku będzie prowadzona transmisja w systemie PPV, którą będzie można wykupić TUTAJ. Jej koszt to 15 zł.

3. kolejka 2 Liga Polski
KKS Kalisz – Garbarnia Kraków
Sobota, 12 września 2020, godz. 18:00, Kalisz ul. Łódzka 19-29

fot. Kacper Ząber

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe