Pierwsza drużyna

Dawid Malik zasila szeregi „Brązowych”

,

W czwartkowy poranek kontrakt z Garbarnią Kraków parafował Dawid Malik, który związał się z „Brązowymi” roczną umową, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

20-letni pomocnik swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Borku Kraków, następnie przeniósł się do Akademii Piłkarskiej 21, a później trafił do krakowskiej Wisły. Tam od 2017 roku występował w drużynach młodzieżowych Białej Gwiazdy, a także w czwartoligowych rezerwach. Ponadto w styczniu 2019 roku brał udział w obozie przygotowawczym pierwszej drużyny w Turcji, a w okresie przygotowawczym wystąpił w kilku sparingach pierwszej drużyny 13-krotnego Mistrza Polski. 

20-latek jest środkowym pomocnikiem, który może występować na pozycji numer sześć, osiem oraz dziesięć. 

Dawid przez ostatnie tygodnie trenował z drużyną prowadzoną przez trenera Łukasza Surmę i jak sam przyznaje zdążył się już zaaklimatyzować w nowym klubie. – Pierwszy miesiąc już za mną. Jestem już zżyty z zespołem, koledzy dobrze mnie przyjęli. Ten etap mam za sobą. Następnym moim celem jest to, aby grać, zdobywać cenne minuty, pokazywać się na treningach i w meczach z jak najlepszej strony. Liczę też, że wraz z drużyną będziemy walczyć o jak najwyższe cele – powiedział w pierwszych słowach po podpisaniu kontraktu.

– Mam tutaj sporo znajomych z poprzednich lat gry w piłkę. Dobrze się znam chociażby z Michałem Feliksem, z którym grałem w Akademii Piłkarskiej oraz Wiśle Kraków – powiedział zapytany o znajome twarze w nowym zespole.

– Śledziłem, byłem na bieżąco z wynikami Garbarni w poprzednich rozgrywkach. Wiem, czego się spodziewać w tym sezonie, że drużynę stać na walkę nie tylko o utrzymanie, ale o coś więcej – zakończył.

Dawid, witamy w Garbarni! Życzymy powodzenia!

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe