Druga drużyna

IV: Minimalna porażka z Beskidem

,

W piątym meczu na poziomie czwartej ligi rezerwy Garbarni Kraków uległy w meczu wyjazdowym Beskidowi Andrychów 2:3. Na listę strzelców po stronie „Brązowych” wpisali się Dominik Zalejski oraz Kamil Kowalczyk.

Sobotnia rywalizacja z Beskidem nie należała do łatwych, bowiem Andrychowianie po 4. rozegranych kolejkach mieli na koncie 9 punktów i znajdowali się w czubie tabeli. Nie sparaliżowało to jednak podopiecznych trenera Stanisława Śliwy, którzy jako pierwsi objęli prowadzenie. Dwadzieścia minut później do remisu doprowadzili gospodarze, gdy Mariusz Sobala skutecznie wykonał rzut karny. 

„Brązowi” odpowiedzieli trafieniem Dominika Zalejskiego w 35. minucie spotkania, lecz krakowianie nie cieszyli się zbyt długo z korzystnego rezultatu. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Beskid, wykorzystując „jedenastkę”.

Decydujący cios, który pozbawił „Garbarzy” choćby jednego punktu został zadany przez biało-czerwonych na osiem minut przed końcem spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym „Brązowych” najprzytomniej zachował się Michał Tylek, który skierował piłkę do siatki.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy wciąż czekają na swoje pierwsze punkty w sezonie 2020/2021. Kolejna okazja już w najbliższą niedzielę. 13 września o godzinie 11:00 druga drużyna Garbarni przed własną publicznością zmierzy się z MKS-em Trzebinia.

Beskid Andrychów – Garbarnia II Kraków 3:2 (2:2)
Bramki: 27′, 42′ Sobala, 82′ Tylek – 6′ Kowalczyk, 35′ D. Zalejski

Beskid: Zaremba – Kaczmarczyk, Groń, Tylek, Moskała – Koim, Kasiński, Sobala, Karcz (90 Zemła), Węglarz (65 Kołodziej) – Różycki (77 Budka).

Garbarnia II: Wilczek – Dzierżak, D. Zalejski, Baranik, Kloc, Paczka, Wąsik, Ząbczyk, Kolendowski, Kowalczyk, Mielec oraz Urban, Zięba, Kołton, Strzeboński

fot. Beskid Andrychów 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe