Pierwsza drużyna

Pucharowa inauguracja z GKS-em

,

Sezon 2020/2021 podopieczni trenera Łukasza Surmy rozpoczną od pucharowej rywalizacji z GKS-em Katowice. Mecz 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o godzinie 12:00. Transmisję z rywalizacji będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Extra.

Sobotni rywal „Brązowych” poprzedni sezon zakończył na trzecim miejscu w ligowej tabeli, co oznaczało, że zagra w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi. Walka podopiecznych trenera Rafała Góraka o zaplecze Ekstraklasy została przedwcześnie zakończona, bowiem już w pierwszym meczu katowiczanie ulegli na własnym boisku Stali Rzeszów 0:2.

W przerwie między sezonami doszło do sporych roszad w ekipie z Bukowej. Z klubem pożegnało się kilkunastu zawodników, a wśród nich m. in. Dominik Bronisławski, Kamil Bętkowski, Dawid Rogalski, Łukasz Wroński, Thomas Skiba. Z kolei po zakończeniu wypożyczeń do swoich macierzystych klubów wrócili Bartosz Mrozek, Łukasz Konefał i Maciej Dampc. „GieKSa” nie próżnowała po zakończeniu minionych rozgrywek na rynku transferowym i może pochwalić się nowymi nabytkami. Do zespołu dołączyli Dominik Kościelniak, Filip Kozłowski, Krystian Sanocki czy Michał Kołodziejski. Barwy katowiczan w dalszym ciągu będzie reprezentował dobrze znany kibicom Garbarni – Szymon Kiebzak, który parafował dwuletni kontrakt.

Przez ostatnie dwa sezony Garbarnia Kraków i GKS Katowice toczyły ze sobą ligowe boje. Najpierw na szczeblu pierwszej ligi, a w zakończonych niedawno rozgrywkach ligę niżej. Korzystniejszym bilansem tych konfrontacji pochwalić się mogą przyjezdni, którzy trzykrotnie zwyciężali.

W zespole Garbarni Kraków przed szansą debiutu staną Kacper Laskoś oraz Mateusz Małek, którzy w ostatnich dniach dołączyli do zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Surmę. – Jestem zadowolony, że udało nam się pozyskać tych dwóch zawodników. Jesteśmy w trakcie letniego okienka transferowego, nasza kadra nie jest jeszcze zamknięta – powiedział szkoleniowiec „Brązowych”.

– Zawodnicy, których mam do dyspozycji są zdrowi i z tego się cieszę. Na początku przygotowań pomimo dość dużej intensywności omijają nas kontuzje. Jesteśmy po dwóch tygodniach treningów, lecz najcięższy okres dopiero przed nami – wyznał trener Łukasz Surma zapytany o etap przygotowań, na którym aktualnie znajduje się Garbarnia.

Kibiców, którzy nie pojawią się w sobotę na stadionie zachęcamy do obejrzenia transmisji w Polsacie Sport Extra.

1/32 finału Fortuna Pucharu Polski
Garbarnia Kraków – GKS Katowice
Sobota, 22 sierpnia, godz. 12:00, Kraków, ul. Rydlówka 23
Transmisja: Polsat Sport Extra

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe