Pierwsza drużyna

Mateusz Małek dołącza do „Brązowych”

,

Nowym zawodnikiem Garbarni został 22 – letni obrońca Mateusz Małek. Zawodnik podpisał z „Brązowymi” dwuletnią umowę.

Mateusz swoją seniorską przygodę z futbolem rozpoczynał w Polonii Warszawa, w której grał przez 3,5 roku. W poprzednim sezonie zawodnik urodzony w Krakowie występował w Legionovii Legionovii, będąc jej podstawowym zawodnikiem. W minionych rozgrywkach na drugoligowych boiskach rozegrał 31 spotkań, w tym w 24 w pierwszym składzie. Dodatkowo dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Jedną z bramek Mateusz zdobył w meczu przeciwko Garbarni, w którym to „Brązowi” pokonali Legionovię na własnym stadionie 3:1.

– Cieszę się, że będę mógł dalej rozwijać swoje umiejętności na szczeblu centralnym. Kraków był zawsze bliski mojemu sercu, ponieważ tutaj się urodziłem i przez jakiś czas występowałem w drużynach z Małopolski. Mam nadzieję, że zarówno klub będzie miał ze mnie pożytek, jak i ja będę mógł pokazać na co mnie stać – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu nowy zawodnik „Brązowych”.


W minionym sezonie zawodnik mogący występować jako wahadłowy, a także ofensywny pomocnik, w barwach Legionovii wystąpił w obu meczach przeciwko Garbarni. Jak wspomina tamte pojedynki? – Na wiosnę krakowianie mocno nas zdominiowali, był to jeden z pierwszych meczów rundy rewanżowej. Dość szybko straciliśmy kilka bramek, a później udało mi się indywidualnie zaliczyć trafienie. Garbarnię oceniam jako mocny zespół, co pokazała tym, że do samego końca walczyła o baraże. Mam nadzieję, że w tym roku wspólnie z chłopakami i całą drużyną podołamy temu wyzwaniu i osiągniemy ten cel – zakończył.

Mateusz, witamy i życzymy powodzenia!

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe