Pierwsza drużyna

Przerwać serię „Kolejorza”

,

Po ponad dwumiesięcznej przerwie wznowione zostaną rozgrywki drugiej ligi. Garbarnia zmierzy się na wyjeździe z drugą drużyną Lecha Poznań. Początek spotkania w środę o godzinie 17:00.

Obie drużyny zdołały zagrać na wiosnę tylko dwa spotkania. „Brązowi” w pierwszym oficjalnym meczu w 2020 roku pokonali przed własną publicznością Legionovię 3:1, natomiast w drugiej potyczce ulegli na wyjeździe Pogoni Siedlce 0:1. Poznaniacy do swojego konta dopisali cztery punkty, odpowiednio wygrywając ze Stalą Rzeszów 2:1 i bezbramkowo remisując z piłkarzami z Legionowa. Zarówno „Kolejorz” jak i Garbarnia mają na swoim koncie po 28 oczek. W sierpniowym spotkaniu lepsi okazali się podopieczni trenera Łukasza Surmy, którzy pokonali swoich oponentów 1:0, a zwycięską bramkę dla „Brązowych” zdobył Krzysztof Szewczyk w końcowych minutach meczu.

Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego zajęcia grupowe wznowili 11 maja. W ostatnich dniach do kadry zespołu włączeni zostali pomocnik – Igor Ławrynowicz oraz obrońcy – Maksymilian Tkocz i Kacper Wachowiak, którzy do tej pory występowali w drużynie juniorów. Do pełni zdrowia wrócili Michał Zimmer i Łukasz Szramowski, z których w ostatnim czasie nie mógł skorzystać trener Ulatowski.

Poznaniacy są niepokonani od 20 października 2019 roku, a więc zaliczyli serię ośmiu kolejnych meczów bez porażki. Nie przełożyło się to do końca na zdobycz punktową i awans w tabeli rozgrywek, ponieważ w tym czasie wygrali tylko trzy spotkania, a pięć zremisowali.

„Młode Lwy” do Wronek udały się bez pauzującego za cztery żółte kartki Krystiana Kujawy. W grach wewnętrznych trener Łukasz Surma mógł jednak przetestować różne warianty taktyczne.– Poradziliśmy sobie w inny sposób, rozgrywając gry wewnętrzne między sobą. Jest to na pewno trudność dla drużyny, ponieważ największym sprawdzianem dla zawodnika jest tradycyjny mecz z rywalem, przy obecności sędziów, wywiadami, wyjazdem do hotelu i kibicami, których jednak w najbliższych dniach z nami nie będzie. W tym sensie jest to inna sytuacja, natomiast rywalizacje między sobą były bardzo wyrównane i pokazały mi, że każdy z zawodników może wejść do składu – powiedział w wywiadzie dla naszego serwisu.

23. kolejka drugiej ligi
Lech II Poznań – Garbarnia Kraków
Środa, 3 czerwca 2020, godz. 17:00, ul. Leśna 15, Wronki

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe